Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 43

1807. Egy néhány szép énekek és mulatságos versek. Íratatott Pelsüczön Szegedi János által.  Egyházi és világi énekek különböző alkalmakra közöttük esküvőkre. Az esküvői énekek által követjető a kor lakodalmainak menete is, asszonykérés, szállás kérés, stb. 136 kézzel beírt oldal, korabeli sérült félbőr kötésben
12469.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
cca 1830 Szakácskönyv, receptgyűjtemény. 301 db kézzel írt recept közel 280 oldalon, német nyelven, hozzá tartlaomjegyzék, regiszter. Félbőr kötésben, kissé kopottas borítóval, belül nagyon szép állapotban, egy-két korabeli magyar bejegyzéssel / Cook-book, collection of recipes. Hand written in half leather binding. 24 cm
12470.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
13
1849 Haynau főszertábornok, a cs. és kir. magyar- és erdélyországi hadsereg főparancsnoka által november 1-jén az alkotmányos rend visszaállítására kiadott hirdetmény + birodalmi alkotmány, 18+2 p, helyenként kisebb foltokkal, részben szétvált
12471.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1870-1910 betléri gróf Dénes család fotó és irat hagyatéka. A család tagjait és ismerősöket ábrázoló fényképek, nagyrészt feliratozva, kb 25 db fotó, részben berakóban, sok levél, okmány, irat.
12472.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1880 Capitalien-Tabelle Gálffy György, pénzügyi kimutatás német nyelven
12473.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1890 Blumen vom Heiligen Lande. A Szentföld képei és virágai, fa-borítású füzet szárított virágokkal, angol. német és héber nyelven. Kissé foltos / Flowers and views of the Holy Land. 10 pictures and dried flowers in wood covered booklet. In German and hebrew languague. Some of the pages a bit spotty,
12474.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zirzen Janka emlékkönyve. Nyugalomba vonulása alkalmából ajánlják hálás tanítványai. Bp., Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája, 1897. Kopottas borítóval
12475.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1900 A Szentföld virágai fa borítású füzet szárított virágokkal, több nyelven, kopásokkal, 14x9 cm
12476.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
1909 Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök autográf levele Vértes O. Józsefnek, Székesfehérvárt ábrázoló képeslapon.
12477.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12478.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
12479.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1916. Geszt. Tisza István miniszterelnök autográf aláírással ellátott, fejléces elutasító levele. (Nagyváradi helyi érdekű vasút építése tárgyában) + boríték
12480.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft