Brisits Frigyes: Bitter Illés, az igazgató. A Szent Imre Gimnázium első igazgatója. Bp., 2008, Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Gömöri Jenő Tamás-Jaczkó Olga: Ítéletidő (Nem a háború, a béke a bűnös.) I-III. köt. Az elszakított magyarság regénye. I. köt.: Mentsétek meg lelkeinket. II. köt.: Mint oldott kéve.. III. köt.: Sírnak a hegyek. Bp., 1936, Székely. Kiadói kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
Csathó Kálmán: A régi Nemzeti Színház. Az Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színházi arcképalbum. II. kötete. Bp.,1960, Magvető. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.