Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

1855 Vas Gereben Nagy Naptára az 1855-ik évre. II. évfolyam. A tisztitárt szerkesztette Galgóczi Károly. Pest, Landerer és Heckenast, III+1+12+292+14+2(kézzel írt tartalomjegyzék)+2 p. Benne érdekes írásokkal, európai államtárral, osztrák birodalmi névtárral, magyarországi katonai és polgári kormányzat névtárával, az osztrák birodalomban forgalomban lévő pénznemekkel, mérték táblázattal. A magyar és erdélyi vásárok jegyzékével. Bélyegdíjakkal. Vasúti és gőzhajó, postaközlekedési menetrenddel! Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, kissé foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, az elülső borítón kézzel írt címmel, rézmetszetű címkép hiányzik, ceruzás aláhúzásokkal, 5 lapon kisebb-nagyobb szakadás (III, március/április,május/junius, szeptember/október, 229), néhány lapon javításnyommal, a lapok belsején, a kötésnél, laponként 3 db egészen apró lyukkal, kézzel írt tartalomjegyzékkel (részben kijár), egészen kis foxing foltokkal, az elülső lapon Vas Gereben beragasztott újságból kivágott arcképével. Ritka!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : karap_norbert