Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 211

Bárányné Dr. Oberschall Magda: Magyarországi miseruhák. Officina Képeskönyvek 3. Bp., 1937, Officina, 24 p + 31 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
16703.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
3 db katalógus: Buda-Kaubek-Kubisch-Martsa-Ridovics, Samu Katalin, Vecsési Sándor
16704.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Pipics Zoltán: Így nézd a szépet! 100 képpel és Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,(1944), Szerzői kiadás, (Légrády-ny.), 218+6 p. Második kiadás. Lapszámozáson belül számos egészoldalas és szövegközti képpel. Átkötött. Félbőr kötésben, szép állapotban.
16705.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dávid Katalin Maros Szílvia: Egyházi gyűjtemények kincsei 1979 október-1980 január. Bp., 1980. Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötésben.
16706.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
VI. Nyíregyháza-Sóstói Nemzetközi Művésztelep 1975. Kiállítási meghívó. Az egyik festő, Lakatos József (1938-2020) festőművész által dedikált. Nyíregyháza, 1975, Jósa András Múzeum, 8 p. Benne Jarli Bajramov, Csiky Tibor, Mariusz Glazowski, Sztanyiszláv Koszenkov, Lakatos József, Peter Muschter, Pintér Éva, Jordanka Radeva, Juraj Skatulár, Szatmári Ágnes, Váci András, a művésztelep tagjainak életrajzi adataival, fekete-fehér fotóival. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. Megjelent 600 példányban.
16707.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Pap Gábor (szerk.): Zománc 2008. XXXIV. Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelep Kecskemét, 2008. június 23-augusztus 3. Katalógus. H.n., é.n., k.n.. Színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
16708.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16709.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Maria Zintz (szerk.): Lumina si spirit. Expozitie de pictura si grafica oradeana interbelica. Tibor Ernő, Barát Móric, Leon Alex, Grünbaum Ernő. Nagyvárad, 1992, k.n. Román nyelven. Kiállítási katalógus, Tibor Ernő, Barát Móric, Leon Alex és Grünbaum Ernő műveinek fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16710.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
16711.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
9
Nékám Lajosné: Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói szakadt papírborítóval.
16712.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pallai Sándor: Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1963, Műszaki, 304 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval. Megjelent 2400 példányban. + Pallai Sándor: Nemesfémipari zsebkönyv. Bp., 1969, Műszaki. Kiadói nyl-kötés. Kiadói papírkötés. Megjelent 1600 példányban.
16713.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Bartók Béla: Cantata profana. A kilenc csodaszarvas. Kroó György előszavával. Bp., 1974, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16714.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft