Könyvek: Judaika

Tételek száma: 28

Röck Gyula 3 művéből álló kolligátum, többek közt Zsidó volt-e Jézus? kötettel és egy dedikált kiadvánnyal: Regnum Marianum - Mindszenti Gedeon Magyarország védasszonya című verse alapján. A szerző által édesanyjának dedikált! Bp., 1933, Ferenczes Közlöny. 64p. + Géniusz mesék.1. A magasságokból. 2. Géniuszok között. 3. A világból. Dombóvár, 1935, Bagó Mihály. 80p. + Zsidó volt-e Jézus? Tanulmány. Dombóvár, 1943. Bagó Mihály. 96p. Félvászon kötésben.
17256.

Röck Gyula 3 művéből álló kolligátum, többek közt "Zsidó volt-e Jézus?" kötettel és egy dedikált kiadvánnyal: Regnum Marianum - Mindszenti Gedeon Magyarország védasszonya című verse alapján. A szerző által édesanyjának dedikált! Bp., 1933, Ferenczes Közlöny. 64p. + Géniusz mesék.1. A magasságokból. 2. Géniuszok között. 3. A világból. Dombóvár, 1935, Bagó Mihály. 80p. + Zsidó volt-e Jézus? Tanulmány. Dombóvár, 1943. Bagó Mihály. 96p. Félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Arányi Lajos: Rudnó és lelkésze 1844 és 1845-ben, meg még valami, többi közt a mai magyar zsidó is, közrebocsátá részrehajlatlanúl Rudnó baráti és ellenei fölvilágositására Arányi Lajos, orvos-sebész-tudor, szemész-szülész-mester, a Pesti Kir. Egyetem orvoskara, a Budapesti K. Orvosegyesület és a Magyar Kir. Természetvizsgáló Társaság tagja, a Pesti Kir. Egyetemnél kórboncztan tanára. Pesten, 1846. Emich Gusztáv  Rudnó kihajtható látképe hiányzik + [2] + 224 p. (az utolsó levél egyben kihajtható táblázat). Egyetlen kiadás. Arányi Lajos (1812-1887) orvos, egyetemi tanár e könyvében 50 beteg tüneteit és az alkalmazott gyógymódot írja le, valamint a magyarországi zsidóság küllemét, nyelvét, jellegzetességeit ismerteti. XIX. sz végi, javított félvászon kötésben laza fűzéssel, de jó példány
17257.

Arányi Lajos: Rudnó és lelkésze 1844 és 1845-ben, meg még valami, többi közt a' mai magyar zsidó is, közrebocsátá részrehajlatlanúl Rudnó baráti és ellenei' fölvilágositására Arányi Lajos, orvos-sebész-tudor, szemész-szülész-mester, a' Pesti Kir. Egyetem orvoskara', a' Budapesti K. Orvosegyesület' és a Magyar Kir. Természetvizsgáló Társaság' tagja, a' Pesti Kir. Egyetemnél kórboncztan' tanára. Pesten, 1846. Emich Gusztáv Rudnó kihajtható látképe hiányzik + [2] + 224 p. (az utolsó levél egyben kihajtható táblázat). Egyetlen kiadás. Arányi Lajos (1812-1887) orvos, egyetemi tanár e könyvében 50 beteg tüneteit és az alkalmazott gyógymódot írja le, valamint a magyarországi zsidóság küllemét, nyelvét, jellegzetességeit ismerteti. XIX. sz végi, javított félvászon kötésben laza fűzéssel, de jó példány

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17258.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17259.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
17260.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schőn Dávid: Az izraelita vallásoktatás vezérfonala a közép-és polgári iskolák III. osztálya számára. A zsidók története a babiloni fogságtól a Talmud befejezéséig. A Pesti Izr. Hitközösség vallástani iskolakönyvei 7. szám.  Bp, 1931, kiadja Schlesinger József könyvkereskedése Budapesten. Hatodik, átdolgozott kiadás. Papírkötésben, kissé sérült gerinccel, fontos állapotban.
17261.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17262.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Talmud könyvei. Berakhoth. - Pea.- Sabbath. A hagyomány gyöngyei. Az eredeti Talmud szöveg alapján dr. Molnár Ernő. Bp, 1921, Korvin Testvérek Könyvnyomdája. Foltos papír kötésben.
17263.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. Bp, 1992, Emberismeret. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Papírkötésben, koszos, foltos borítóval. A szövegben aláhúzások tollal, a borító hátlapján tollal írt szöveg.
17264.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17265.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
17266.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
17267.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: