12980.
391. Lezárult gyorsárverés
Fotó
50 000 Ft
cca 1860-1910 Nagy családi fotóalbum össz. 101 db fényképpel, Hartmann és Szalay család portréival, nagy többségben a XIX. századból, több gyerek és csecsemő felvétellel, néhány egyenruhásról, pl. Szalay Mihály tüzér katona (1866, Mayerhofer, Bécsújhely). Különböző (történelmi) magyarországi és osztrák műtermekből: Pécs (Zelesny Károly, Exner Gyula, Bayer, L Menzel Atelier Parisienne), Pest (Borsos és Doctor, Gévay, Doctor és Kozmata), Budapest (Kozmata, Klösz György, Halász Ágost, Liederhoffer Vilmos, Beck Ödön), Lőcse (Foltényi), Miskolc (Szinay és Társa), Balatonfüred (Lengyel Samu), Varazsd (Stefan Lypoldt), Nagykanizsa (Julius Lingg, Fiedler Gyula), Szabadka (Speizer Irma), Kaposvár (Lővy Hermann, Hamedli utóda, Langfsfeld Mór) stb. Korabeli bőrkötésű, réz veretes és csatos, historizáló, sérült albumban. Fotók közül néhány sérült és foltos, több kijár a részben sérült albumlapokból.