4 db klf XIX. sz.-i brit szurony. Jelzettek, Hadley és már készítők, klf hosszúság. 56-72 cm / 19th century 4 British socket bayonetts. British Brown Bess Type Socket Bayonet Hadley and other makers. 56-72 cm
cca 1920 35 db katona nevesített katona portré Halmi fényképész műterméből fiatal tisztek, kadétok nagy méretű album lapokon, mindegyik hártyapapírral. Talán ludovikások, vagy más tiszti tanfolyam hallgatói. Lapméret 26x32 cm
1942 Magyar Érdemrend Lovagkereszt a Hadiszalagon kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve. 28x41 cm
1944 An Volk und Wehrmacht szovjet fogsaágba esett német tisztek propaganda röplapja a német katonákhoz és civilekhez a háború befejezésére. Sérült. / Propaganda flyer for the German army and People by German officers. Damaged. 21x31 cm
1915-1916 I. világháborús levelezés, tábori postai levelezőlapok, levelek, nagyrészt feleség küldeményei hadtápos főhadnagy férje részére, Rozsnyóról a frontra, kb. 60 db tábori levelezőlap és 15-20 db levél.