Könyvek: Vallás

Tételek száma: 43

17321.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
17322.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Japán új testamentum. H.n., é.n., k.n. Papír kötésben, japán nyelven.
17323.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kühár Flóris: Egyetemes vallástörténet. Bp., 1936, Szent István Társulat. Tulajdonosi névbejegyzésekkel. Félvászon kötésben.
17324.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Webber, Karl Julis (1767-1832.)] Weber Gyula: A pápaság története. I-III. köt. I. köt.: A római püspökök Nagy Leó haláláig.- 461. év Kr. u. VIII. II. köt.: A pápaság előkészítésének kora. 461-985. év. III. köt.: VII. Gergely és kora. 985-1145. Lipcse, 1871, Köhler K. F., VIII, 9-186; 178; 151 p. Átkötött, kopott félvászon-kötésben, kissé foxing foltos lapokkal, laza, részben sérült kötéssel, Dévaványai Casinó tulajdona bélyegzéssel. Ritka. Carl Julis Webber német író és szatirikus tollából, pápa és egyházellenes munka. Csak I-III. kötet.
17325.

[Webber, Karl Julis (1767-1832.)] Weber Gyula: A pápaság története. I-III. köt. I. köt.: A római püspökök Nagy Leó haláláig.- 461. év Kr. u. VIII. II. köt.: A pápaság előkészítésének kora. 461-985. év. III. köt.: VII. Gergely és kora. 985-1145. Lipcse, 1871, Köhler K. F., VIII, 9-186; 178; 151 p. Átkötött, kopott félvászon-kötésben, kissé foxing foltos lapokkal, laza, részben sérült kötéssel, 'Dévaványai Casinó tulajdona' bélyegzéssel. Ritka. Carl Julis Webber német író és szatirikus tollából, pápa és egyházellenes munka. Csak I-III. kötet.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Udvardy Ignác: Római ker. katolika egyházi jogtan. I-II. köt. I. köt.: Egyházi nyilvános jogtan. II. köt.: Egyházi magánjogtan. Buda, 1843, A Magy. Kir. Egyetem betűivel, X+267+1; VIII+320 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapoélekkel, az I. kötetben a 160-193. oldalak között üres, nyomdahibás lapokkal, a II. kötet hiányos, 320. oldallal véget ér és egy kihajtható tábla hiányzik belőle, restaurált lapokkal.
17326.

Udvardy Ignác: Római ker. katolika egyházi jogtan. I-II. köt. I. köt.: Egyházi nyilvános jogtan. II. köt.: Egyházi magánjogtan. Buda, 1843, A' Magy. Kir. Egyetem' betűivel, X+267+1; VIII+320 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapoélekkel, az I. kötetben a 160-193. oldalak között üres, nyomdahibás lapokkal, a II. kötet hiányos, 320. oldallal véget ér és egy kihajtható tábla hiányzik belőle, restaurált lapokkal.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1785 Géjza József (1742-1782): Halottak Innepe Hamvas Szombath, mellyben Bóldog emlékezetű kegyes Pátrona Asszonynak zokogással emlitendő Néhai Tekintetes Dési Judith Aszszonynak, Ama Nemes Tudományú, ritka dexteritású jeles Férjfiú ma-is áldott emlékezetben élő Néhai Tekintetes Knita János úr Árva Galambjának, sokáig ditséretesen Özvegy-lett, régi kedves Élete Párjának utólsó tiszteszégének megadásakor egy gyászos Oratori Székben egy hamvas Textust megmagyarázott, a Házi Szegényeket ki-hirdette, s a semt megnevezett Özvegy Aszszonyt örökösön Férjhez adta Géjza Jósef, A Kolosvári Unitárium Collegiumban Logicat és ékessen szóllást tanító Ifjú; és a meg-nevezett Collégiumnak méltatlan Seniora. Pozsony, 1785, Füskúti Landerer Mihály, 36 p. Rézmetszetű kezdő és záródísszel. Papírkötésben, a borítón kis lyukkal, foltos.
17327.

1785 Géjza József (1742-1782): Halottak Innepe Hamvas Szombath, mellyben Bóldog emlékezetű kegyes Pátrona Asszonynak zokogással emlitendő Néhai Tekintetes Dési Judith Aszszonynak, Ama Nemes Tudományú, ritka dexteritású jeles Férjfiú ma-is áldott emlékezetben élő Néhai Tekintetes Knita János úr Árva Galambjának, sokáig ditséretesen Özvegy-lett, régi kedves Élete Párjának utólsó tiszteszégének megadásakor egy gyászos Oratori Székben egy hamvas Textust megmagyarázott, a' Házi Szegényeket ki-hirdette, 's a' semt megnevezett Özvegy Aszszonyt örökösön Férjhez adta Géjza Jósef, A' Kolosvári Unitárium Collegiumban Logicat és ékessen szóllást tanító Ifjú; és a' meg-nevezett Collégiumnak méltatlan Seniora. Pozsony, 1785, Füskúti Landerer Mihály, 36 p. Rézmetszetű kezdő és záródísszel. Papírkötésben, a borítón kis lyukkal, foltos.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Egi lant. A tanuló-ifjuság egyházi használatára. Kiadta: Fojtényi Ferenc János pannonhegyi bencés. Győr, 1863, Karner Pál, 1 t.+163+6 p. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, 1920-as hiszekegy bejegyzéssel.
17328.

Egi lant. A tanuló-ifjuság egyházi használatára. Kiadta: Fojtényi Ferenc János pannonhegyi bencés. Győr, 1863, Karner Pál, 1 t.+163+6 p. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, 1920-as 'hiszekegy' bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17
Keresztyén kis Kátékhismus... az alsóbb oskolák számára. Pest 1837. Trattner. Korabeli félbőr kötésben. 72p. Kevés korabeli firkával
17329.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Praeorator. Imádságok és szertartások kézikönyve. Esztergom,1945,Esztergom-Főegyházmegyei Hatóság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
17330.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Temetési szertartáskönyv. Ordo Exsequiarum. Temetési kézikönyv. (Funerbrale. ) Bp., 1982, Magyar Katolikus Püspöki Kar-Szent István Társulat. Kiadói egészműbőr-kötés,
17331.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bálint Sándor: Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1989, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír kötésben.
17332.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft