Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 195

Községi tanácsadó. Községi előljárók, jegyzők, ügyködők számára szerkeszté és kiadá Vas Gereben.  Pesten, 1864. Trattner-Károlyi ny. 454+(33)p.Kissé kopott félbőr kötésben. bejegyzésekkel
15000.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1841 Pap István: Isten szava a tűzi veszedelemben, mellyet a Vámoson, mellyet a Vámoson 1841-diki április 25-dikén, délelőtti 10 és 12 óra köztt, mind a katholikusok, mind a reformatusok templomait, papi és oskolaházait, és még ezeken kivül 235 házat felemésztett, és ugyanannyi familiát gyászra, siralomra juttatott tüzveszély után magyarázott és hirdetett --, a szerencsétlen ref. gyülekezet szerencsétlen lelki pásztora. Pápa, 1841, A Ref. Főiskola betűivel, 23 p. Foltos, kissé sérült címlappal, kis lapszéli gyűrődésekkel, kis szakadásokkal,
15001.

1841 Pap István: Isten' szava a tűzi veszedelemben, mellyet a Vámoson, mellyet a Vámoson 1841-diki április 25-dikén, délelőtti 10 és 12 óra köztt, mind a katholikusok, mind a reformatusok templomait, papi és oskolaházait, és még ezeken kivül 235 házat felemésztett, és ugyanannyi familiát gyászra, siralomra juttatott tüzveszély után magyarázott és hirdetett --, a' szerencsétlen ref. gyülekezet szerencsétlen lelki pásztora. Pápa, 1841, A Ref. Főiskola betűivel, 23 p. Foltos, kissé sérült címlappal, kis lapszéli gyűrődésekkel, kis szakadásokkal,

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9
15002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
21
Zorád Ernő: Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, kísérőfüzettel, korabeli vázlatokkal és térképpel. Szerkesztette Barát Tibor. Bp., é.n. (1991), Glória nyomda, 8 sztl. lev.+36 t. Kiadói illusztrált papír mappában, jó állapotban
15004.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15005.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Hegedűs Gyula: Pincehely nagyközség története és népszokásai. Pincehely, én., Pátria Nyomda. Kopott, gyűrött papírkötésben.
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kludovácz Tamás (szerk.): A fővárosi autóbuszközlekedés 75 éve. 1915-1990. Bp., 1990., Budapesti Közlekedési Vállalat. 70p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15007.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15008.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15009.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Karl Müller] Müller Károly: Cook, a tengerész. Cook James kapitány élete, utjai és halála. A déli tenger szigetvilágának rövid ismertetése. Dr. Müller Károly nyomán a mívelt magyar olvasó közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. Pozsony-Bp.,[1888], Stampfel Károly, 1 t.+2+304 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlap és a címkép kijár, egy javított lappal, laza fűzéssel.
15010.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
42
Dr. Lendl Adolf: Úti levelek két világrészből. Gozsdu Elek előszavával. Bp., é.n.,Heisler és Kózol Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, 8+157 p.+29 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült és kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, több lapon tulajdonosi bélyegzővel, egy lapon szakadással.
15011.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft