Szretykó György (szerk.): Tömegkultúra és tömegmanipuláció a modern társadalomban. A média- és a művelődésszociológia új aspektusai. Pécs, 2005, Comenius. Kiadói papírkötésben.
Szabó László: A munka néprajza.Tanulmányok a magyar paraszti munka és üzemszervezetről a 18-20. századból. Debrecen, 1997, Ethnica. Fekete-fehér képekkel és rajzokkal illusztrált.Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1960-1962 Néprajzi Közlemények 2 kötete:
Néprajzi közlemények. V. évf. 1. sz. Bp., 1960, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 450 példányban. Benne: Kallós Zoltán: Gyímesvölgyi keservesek, Gyilén Nándor: Csűrök a szatmári Erdőháton, Csete Balázs: Karácsonyi és újévi népszokások a kalotaszegi Nyárszón. ...stb.;
Vég József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 1. szántás-vetés. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez. VIII. köt. Bp., 1962, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.