Magyar építészet (a XIX. század végéig). Szerk: Gerő László. Bp., 1954, Építésügyi Kiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói védőborítóban de egyébként jó állapotban.