Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 194

Miskolc régi térképeken. 1759-1963. Szerk. és összeáll.: Papp Ferenc, Somorjai Lehel, Tóth Arnold. Miskolc, 2015, Miskolc Megyi Jogú Város, 111 p. + 1 (térkép-melléklet: Miskolc város térképe, Adler Károly, 1885, 56x80 cm) t. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban.
15000.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Stiria. Budapest, 1890, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, néhány kevés lapon apró foltokkal.
15001.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Morvaország és Szilézia. Budapest, 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, néhány kevés lapon apró foltokkal.
15002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Tirol és Vorarlberg. Budapest, 1893, Magyar Királyi Államnyomda, . Rengeteg illusztrációval. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, éleinél kissé kopott gerinccel, néhány lapon apró foltokkal.
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Bécs és Alsó-Auszria Budapest, 1888, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Aranyozott, Gottermayer féle egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként ázásfoltokkal.
15004.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Tokajhegységi Nemzeti Park (Abaúj-Zemplén) tervezete. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés, a Tokajhegyaljai Egyesület, a Tokaj Városi Képviselőtestüket és az Abaúj Szövetségtől kapott megbízás alapján készítette a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. Eger, 1991, Bükki Nemzeti Park Igazgatósága, 8 sztl. lev.+41+1 p.+13 (térkép) t.+ 6 melléklet. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a végén egy újság cikkel, jó állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jankó János: Kalotaszeg magyar népe. Néprajzi tanulmány. Reprint. Series Historica Ethnographiae 6. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozat 6.  Bp, 1993, a Néprajzi Múzeum kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1936 Nyíregyházi öregdiákok emlékkönyve. 1861-1936. Kiadta a Nyíregyházi Öregdiákok Egyesülete az Alma Mater 75. éves fennállásának emlékére. Nyíregyháza, 1936, Klafter, 330 p.+17 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a borító széleken kis szakadással, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
15007.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1928 Jubileumi emlékkönyv a Miskolc-felsővárosi Szent Anna Egyházközség százéves fennállása alkalmából. Miskolc, 1928, Miskolc-Felsővárosi R.Kath Egyházközség,(Magyar Jövő-ny.), 1 t.+312 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlap sarkán kis hiánnyal, intézményi bélyegzővel.
15008.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15009.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban
15010.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
Csesznák Ildikó: A tiszaszederkényi református egyház története. Tiszaújváros, 2000, Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés.
15011.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft