Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, Heckenast Gusztáv, 4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Sérült félvászon kötésben, néhány lap erősen sérült. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.
'Meister Heinrich Frauenlob', középkori kódexlap (Codex Manesse) modern másolata, offszet, fa keretben, papír faroston, kijáró keretben, kopott, 34x24 cm
3 db szocialista szemináriumi füzet: A demokratikus centralizmus a SzK(b)P szervezeti felépítésének vezérelve, Mit akar az MDP?, Beszéd a sztahánovisták első összszövetségi tanácskozásán
4 db nyomtatvány tétel: cca 1930 M. Kir. Vas- és Acélgyár Diósgyőr - szerszámacélok + 1937 A diósgyőri m. kir. vas- és acélgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke. + 1938 A diósgyőri m. kir. vas- és acélgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke. + 1947 A diósgyőri m. kir. vas- acél és gépgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke.