Dr. Pénzes Antal-Csizy Ferenc: Budapest élővilága. Bp., 1956., Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Völgyes Miklós: Dunai zsebkönyv. Rajzolta: Taussig Vera. Bp., 1936., Völgyes Miklós, 110+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, rajta kis javítás, és két lap sérült.
Csetri Elek: Kőrösi Csoma Sándor indulása. Bukarest, 1979, Kriterion. A szerző, Csetri Elek (1924-2010) erdélyi magyar történész által dedikált! Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, borítón törésekkel, első lap jobb alsó sarkában apró foltokkal.
1914 Zsebatlasz naptárral, és statisztikai adatokkal az 1914-es évre. Szerk.: Dr. Kogutowicz Károly, Dr. Hermann Győző. BP., 1913, Magyar Földrajzi Intézet,256 p. Átkötött kopott műbőr-kötés.