Csánki Dezső- Fekete Nagy Antal: Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. I.-V. kötet. Bp, 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Műbőr kötésben, szép állapotban.
Wenzel Gusztáv: Árpád-kori új okmánytár. I-VI. kötet. Pápa, 2001-2002, a pápai Jókai Mór Városi Könyvtár kiadása. Reprint kiadás. Papírkötésben, szép állapotban.
[Szalay László (szerk.)]: Galántai gróf Eszterházy Miklós Magyarország nádora. II. köt. 1623-1926. Pest, 1866., Lauffer Vilmos,(Kocsi Sándor-ny.), 2+463 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. I. köt. Bp., 1901., Franklin-Társulat, IV+445 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy oldalon ceruzás aláhúzással, jegyzettel.
Szekfű Gyula: Mi a magyar? A Magyar Szemle könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság. Az egri 213. sz. "Koháry István" cserkészcsapat bélyegzőivel. Kiadói egészvászon kötésben.
A magyar királyság Apponyi Albert gróf beszédeiben. Budapest, é.n. (1933), Magyar Férfiak Szent Korona Szövetsége. 88p. Kiadói papírkötés, borító tetején apró szakadással. Ritka!
Pleidell Ambrus: A nyugatra irányuló magyar külkereskedelem a középkorban. Bp, 1925, A Budavári Tudományos Társaság kiadása. Papírkötésben, kissé szakadt állapotban. A Debreceni Kereskedelmi és Iparkamara bélyegzőjével ellátott, a szerző által dedikált példány.
R. Vozáry Aladár: Így történt! 1944. március 19.- 1945. január 18. Bp, 1945, Halász Könyvkiadóvállat. Kartonált papírkötésben, papír-védőborítóval. Kissé szakadt állapotban. Megjelent 150 példányban, ez a példány számozatlan.
Szombathy Viktort: A magyar régészet regénye, Debrecen, 1976, Panoráma Kiadó, 3. javított kiadás, Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban, a borító kicsit meg van szakadva, Szombathy Viktor magánlevele van benne, amelyben dedikálta a könyvet Dienes Istvánnak, benne újságcikkek a könyvről személyes bejegyzésekkel