Katona József: A 90 éves Dohány-utcai templom. Budapesti zsinagógák. Bp, 1949, az Országos Magyar Zsidó Múzeum kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban.
Jajczayné Kanyó Erzsébet: A keleti szőnyeg
Bp., én., Szent István-Társulat. 100 p. 58 táblával, 38 szövegközti ábrával és egy térképmelléklettel. Papírkötésben. Sérült gerinccel és laza kötéssel.
Tóth Ervin: A japán fametszet. Ars Mundi sorozat V. kötete. Bp, 1943, Officina. Második kiadás. 32+4 p.+33 t. (Egy színes táblával, a többi fekete-fehér.) Félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, de egyébként szép állapotban. A szerző által aláírt példány. Megjelent 100 példányban, számozatlan példány.
Zlinszky Aladár: Az eufémizmus. Bp, 1931, a Magyar Tudományos Akadémia kiadása. Papírkötésben, helyenként összeragadt lapokkal és kissé szakadt borítóval.