Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 151

Vajda Lajos tizenkét grafikája. Mándy Stefánia bevezetőjével. Bp.,1971,Corvina, 8 p. + 12 t. Kiadói szakadt papírmappában. Előzéklap Vajda lajos fotójával szakadt. Megjelent 3000 példányban.
16581.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
16582.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Politikai Plakátok 1945-1948. Szerk.: Szintay Jánosné, Fegyó János. Bp., 1970, Kossuth Könyvkiadó, 14+2 p.+48 t. Kiadói illusztrált karton mappában, éleinél kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel.
16583.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Millers Antiques Price Guide 2003. (Volume XXIV.) Ed.: Elizabeth Norfolk. London, 2003, Octopus Publishing Group. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16584.

Miller's Antiques Price Guide 2003. (Volume XXIV.) Ed.: Elizabeth Norfolk. London, 2003, Octopus Publishing Group. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gáspárné Dávid Margit: A divat története két kötete: A divat története- Erkölcsök, szokások, viseletek. 1765-1920.;  A divat története- Erkölcsök, szokások, viseletek. 1480-1765. Renaissance - barok - rokokó. Bp.,1923-1924,Pantheon, 254 p.+4 t.; 254+2 p.+3 t.; Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Jaschik Álmos könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítókkal. Az egyik kötet elején: Geleji Sándor (1898-1967), kohómérnök, a csepeli Weiss Manfréd Művek későbbi igazgatójának (1945-49) ajándékozási soraival.
16585.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Majoros Valéria: Bohacsek Ede. Vác, 1999, Nalors. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
16586.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ifj. Kodolányi János: Baranyai szőttesek. Pécs, 1957., Dunántúli Magvető. Gazdag képanyaggal illusztrált (98 ábra.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. Megjelent 1650 példányban.
16587.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Csatkai Imre: A soproni színészet története 1841-1950. Sopron 1960. Soproni Szemle. Kiadói papírkötésben
16588.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fettich Nándor: Magyar stílus az iparművészetben. I-III. kötet. Bp., 1943-1947, k.n. Kiadói papírkötésben, borító foltos, szakadozott.
16589.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Lenkei Zsigmond: A mosolygó mozi. 30 év derűje, jókedve a filmvászon magyar birodalmában. 1900-1930. Bp.,(1931), Mozivilág, (Radó-ny.), 203+5p. Átkötött egészvászon-kötés, javított kötéssel. A szerző, Lenkei Zsigmond (1873-1943) által dedikált.
16590.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Hevesy Iván: Az impresszionizmus művészete. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 103 p. A szerző, Hevesy Iván (1893- 1966) által dedikált! Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. A hátsó kötéstáblán Kozma Lajos könyvdíszével. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé foltos és kopott borítóval.
16591.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
16592.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft