Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 200

Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötet kissé laza fűzéssel.
15012.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Joseph Lauterer: China. Das Reich der Mitte einst und jetzt. Nach seinen Reisen und Studien geschildert von: - - . Leipzig, 1910., Otto Spamer. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15013.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Velence és a laguna. Száznál több metszettel, a laguna és a város egy-egy térképével, és öt alaprajzzal. Guide Lampugnani. Milano, ,Ditta Giovanni Lampugnani, XX+158+88 p.+1 (Velencei laguna kihajtható térképe.) t. Korabeli reklámokkal. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró lappal, egy térkép hiányzik, a kihajtható térkép szakadt.
15014.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17
Vörös Márton: Pécs. Bp., 1941, Officina, 35+5 p.+24 t.+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, jó állapotban.
15015.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Pásztor Mihály: A közvilágítás alakulása Budapesten. Statisztikai Közlemények. 60. köt. 1. sz. Bp.,1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala,(Bp. Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 190 p + 28 t. (közte: 5 kihajtható, 1 kétoldalas)+ 1 t. (színes, kihajtható nagyméretű térkép.) Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15016.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Valló István: Győri képeskönyv. Officina képeskönyvek 39. Bp., 1942, Officina. Kiadói kartonált kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15017.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Márkosfalvi Orbán István: Marosvásárhely földrajza. Sárospatak, 1943, Kisfaludy László. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt.
15018.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
A Tanácsköztársaság eseményei, emlékei Borsod-Abauj-Zemplén megyében. Összeáll.: Kluger Lászlóné-Hubay Ágnes. Miskolc, 1968., II. Rákóczi Ferenc Könyvtár, 6+189 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 800 példányban.
15019.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15020.

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Palóczi Antal: A városok rendezése Budapest viszonyainak egybevetésével. Bp., 1903, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 133p. Füzve, papíborítékban. Szétesve.
15021.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Galícia atlasza. Atlas Geologiczny Galicyi. Krakowie, 1900. 98p. kihajtható ábrákkal. Kiadói papírkötésben.
15022.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Pharus Führer Bratislava, Pozsony, Pressburg. é.n. Pressburg. 54p.
15023.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft