Könyvek: Történelem

Tételek száma: 150

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, domornyomott barna félbőr-kötés, női egészalakos illusztrációval az elülső kötéstáblán, két sérült gerinccel (1.,10.), kopott borítókkal és gerincekkel.
15652.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
15653.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Tolnai világtörténelme 1-10. kötet: Ókor I-II. köt., Középkor I-II. köt., Újkor I-II. köt., Legújabb kor I-IV. köt. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, változó állapotban, egy kötet elülső kötéstáblája levált, egy-két kötetet kisebb sérülésekkel, kopott borítókkal is gerincekkel, de belül jó állapotban.
15654.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15655.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Eltűnt civilizációk. 1-4. köt. 1. köt.: Sumer: Az éden városai. 2. köt.: Egyiptom: a fáraók és a múmiák országa. 3. köt.: Kelták: Európa vasemberei. 4. köt.: Vikingek: északi kalózok. Bp.,1999-2000., Athenaeum. Kiadói kemény-kötés.
15656.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
Asbóth János: A szabadság. Pest, 1872. Ráth Mór. 2 sztl. lev. 446 l. 240 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben
15657.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Zajti Ferenc: Magyar évezredek. Bp., 1939., Zajti Ferenc kiadása, kartonkötésben, fekete-fehér képanyaggal
15658.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Emilius: Ezer év vagy a magyar nemzet tragédiája. [Színmű]. Harminckét képben. Színre alkalmazta, zenéjét szerezte és az énekek szövegét írta Török I. Lajos. Történelmi bevezetést összeáll. Kántor E. Ödön. Sárvár, 1929. Kántor E. Ödön. Kiadói festett egészvászon kötésben.
15659.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötés, foltos borító
15660.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./  Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.
15661.

Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./ Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Schuchhardt Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Dr. Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+VIII+464 p.+VII t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Müller Gy.-kötés, kissé kopott borítóval, egy javított táblával, intézményi bélyegzővel, ex libris-pecséttel.
15662.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Váltóállítás. Diktatúrák a vidéki Magyarországon 1945-ben. Szerk.: Csikós Gábor, Kiss Réka, Ö. Kovács József. Magyar vidék a 20. században 1. Bp., 2017., MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont - Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés.
15663.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft