Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 37

Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich. Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.
16553.

Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: "Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich." Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
A volt Cs. és Kir. 69. Hindbenburg vezértábornagy nevét viselő gyalogezred története. (1910-18) és világháborús emlékalbuma. Szerk.: Crettier Ferenc. Kiadja: a volt Cs. és Kir. 69. Gyalogezred Ezredtörténete és Emlékalbuma. Cegléd, 1937., Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, 548 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált.  A 341. oldaltól az ezred hősi halottainak névjegyzéke, az arany legénységi vitézségi éremmel kitüntetettek és azok haditettei, valamint a vitézzé avatott ezredtagok névjegyzéke. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
16554.

A volt Cs. és Kir. 69. "Hindbenburg" vezértábornagy nevét viselő gyalogezred története. (1910-18) és világháborús emlékalbuma. Szerk.: Crettier Ferenc. Kiadja: a volt Cs. és Kir. 69. Gyalogezred Ezredtörténete és Emlékalbuma. Cegléd, 1937., Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, 548 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A 341. oldaltól az ezred hősi halottainak névjegyzéke, az arany legénységi vitézségi éremmel kitüntetettek és azok haditettei, valamint a vitézzé avatott ezredtagok névjegyzéke. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
23
A felderítő honvéd feladatai és a felderítés végrehajtása. (Segédlet.) Bp.,1949., Honvédelmi Minisztérium, 44 p. Kiadói papírkötés.
16555.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16556.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Sára Sándor: Pergőtűz - A 2. magyar hadsereg pusztulása a Donnál. Bp., 1983, RTV-Minerva. Első kiadás. Az 1983-mas kiadást 1984 januárjában bezúzták. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16557.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
Harckocsi motor szaktanterem oktatástechnológiai terve. hn., én., nyn., 11 sztl. lev.+1 t. +Harckocsi javító tanműhely oktatástechnolgóiai terve. hn., én., nyn., 13 p.+ 1 t. +Rádióállomások szaktanterem oktatástechnológiai terve. hn., én., nyn., 9 sztl. lev.+ 1 t.
16558.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mosoni József: Rendszerterv a fejlődő országokban létesítendő katonai tanintézetekre vonatkozó ajánlatok összeállítására. Bp.,1987., Magyar Néphadsereg Tanintézeti Csoportfőnökség, 110 p.+ 2 t. Műbőr-kötésben.
16559.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Tanulmányok a katonai felsőoktatás reformjához I-II. köt. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium. Kiadói papírkötés.
16560.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához: Fülöp László: A külföldi tisztképzés jellemzői. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium, 45 p.+2. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához: Perjés Géza: A magyar tisztképzés történelmi hagyományai. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium, 3+93+32 p.+4. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához:Kormos László: A tiszti továbbképzés helyzete. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium,2+39 p.
16561.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16562.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
vitéz Magasházy László, et alii (szerk.): Nemzetvédelem országvédelem. Budapest, 1943, Az Országos Nemzetvédelmi Szövetség kiadása. Kiadói papírkötésben, kissé megviselt állapotban.
16563.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tóth Gyula, Nagy László, Rohonyi Gábor: Szemelvények a magyar hadtörténelem tanulmányozásához I.-II. Bp., 1955, Hadtörténelmi Intézet. Kiadói félvászonkötés, I. kötet borítójának tetején áthúzott 4 számjegy.
16564.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: