Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 356

Erdélyi Hajnal: Emlékkönyv az Operaház óvóhelyéről. Bp., 2011, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban, szerző által dedikált.
17506.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pájer Antal: Orgona-virágok. Kiadta: Mindszenti Gedeon. Eger, 1858., Egri Érseki Lyc.-ny., Átkötött félvászon-kötésben, 6+171+4 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapszélekkel.
17507.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es magyar könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Orsz. Egyesülete, Athenaeum-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón kis szakadással. Áprily Lajos, Bánffy Miklós, Dsida Jenő, Nyirő József, Reményik Sándor, Tamási Áron, Mécs László, Szirmai Károly és mások írásaival.
17508.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9
Selecta Latini sermonis exempla e scriptoribus probatissimis excerpta in usum secundae humanitatis scholae per Regnum Hungariae et Provinciarum Adnexarum. Budae, 1851., Typis Regiae Universitatis Hungaricae,XIV+338 p. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, a címlapon kis lyukkal.
17509.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17510.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Riedl Frigyes: Vajda, Reviczky, Komjáthy. Magyar Irodalmi Ritkaságok. XXII. Bp.,[1933],Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés.
17511.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ferenczi Zoltán: Petőfi. Bp., [1923.], Pantheon, 292 p.+7 t. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval.
17512.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Horváth János: Az iparosok adó-, bélyeg- és illetékügyeinek kézikönyve. Az iparosok és ipartestületek használatára. Bp., 1890, a Franklin-Társulat nyomdája. Számmer Imre Könyvkötészete. Félvászon kötés, kopott, szakadt állapotban. Helyenként ceruzavonások találhatók a lapokon, a tárgymutató hiányzik. Volt intézményi példány.
17513.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17514.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
17515.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Kass János 15 db egészoldalas illusztrációjával. A szöveget Szabó József. Bp., 1980., Magyar Helikon-Szépirodalmi. Kiadói aranyozott nyl-kötés. Számozott, 479. számú példány.
17516.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Márai Sándor. Műhely kulturális folyóirat, XXIII. évfolyam, 2-3. szám. Szerk.: Lőrinczy Huba, Mészáros Tibor, Villányi László. Győr, 2000, a Műhely Folyóiratkiadó Közhasznú Társaság kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, szép állapotban. Ex libris-szel ellátott példány.
17517.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft