Az őshazától a Kárpátokig. Szerk.: Szombathy Viktor. Utazások a múltban és jelenben. Bp., ,Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés. + 1994 Őseink és rokonaink. Kiállítási prospektussal. Bp., 1994., MNM.
Széchényi István: A magyar akadémia körül. Az előszót és a jegyzeteket írta: Szigethy Gábor. Gondolkodó Magyarok. Bp.,1981., Magvető. Kiadói papírkötés.
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Thuróczi János: Magyar Krónika. Geréb László fordítása. hn., 1957, Magyar Helikon kiadása. Első magyar nyelvű kiadás. Fél-pergamen kötés sérült kötéstáblával.