Militária

Tételek száma: 62

1917.V.26 I. világháború K.u.K. Kanonenbatterie (tüzérség) katonájának tábori postai levele, Isonzo Armee 1915 dombornyomott díszes fejléces papíron. Részletesen ír az olasz csapatok ellen vívott hegyvidéki harcokról: (...) A... számú magaslaton annyi halott fekszik, hogy nem lehet a követ sem látni tőlük. Képzeld el, olyan nagy területen mint a Marcibányi tér fekszik kb. 5600 halott. Mikor jöttek előre, a 30-asok úgy lőttek arra dombra, hogy egy füstfelhőbe volt az egész. (...) Sok más egyéb érdekes részlettel. 3 kézzel írt oldal, eredeti borítékon a tüzérségi alakulat bélyegzőjével, apró szakadással.
12748.

1917.V.26 I. világháború K.u.K. Kanonenbatterie (tüzérség) katonájának tábori postai levele, Isonzo Armee 1915 dombornyomott díszes fejléces papíron. Részletesen ír az olasz csapatok ellen vívott hegyvidéki harcokról: " (...) A... számú magaslaton annyi halott fekszik, hogy nem lehet a követ sem látni tőlük. Képzeld el, olyan nagy területen mint a Marcibányi tér fekszik kb. 5600 halott. Mikor jöttek előre, a 30-asok úgy lőttek arra dombra, hogy egy füstfelhőbe volt az egész. (...)" Sok más egyéb érdekes részlettel. 3 kézzel írt oldal, eredeti borítékon a tüzérségi alakulat bélyegzőjével, apró szakadással.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
1946-48 5 db MNH egység jelvény. Zománcos.
12749.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
cca 1940 M. kir. 3. honvéd hegyi zászlóalja aknavető század karpaszományos honvéd dögcédula 7,5x5,5 cm
12750.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1916 M. kir. 5. honvéd lovashadosztály 127. sz. hadosztályparancsnoksági parancs, kézzel írt, br. Apór altábornagy nevével a parancs alján. Szabadságolási témában, gyógyszerekkel és élelmiszerekkel való ellátásról, részben magyar, részben német nyelven, hajtásnyommal, kisebb szakadássokkal, két oldal
12751.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
9 db vegyes katonai és vasutas gomb tétel
12752.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
1916 I. világháborús katona fronton vezetett naplója, benne az állomáshelyekkel, néhány történéssel a fronton, haza írt feljegyzésekkel, egyéb bejegyzésekkel, katona naptárban. Tele írva
12753.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki díszítmény, posztóköpeny hajtókájára, 1 pár, jó állapotban, h: 12 cm
12754.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki díszítmény, zubbony hajtókájára, 1 pár, jó állapotban, h: 7,5 cm
12755.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki karjelzés, posztóköpeny vagy zubbony ujjára, jó állapotban, d: 10 cm
12756.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
12757.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1860-1890 6 db, katonákat ábrázoló vizitkártya vegyes minőségben / soldiers on vintage photos
12758.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9
cca 1860-1890 4 db, katonákat ábrázoló vizitkártya / soldiers on vintage photos
12759.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft