Könyvek: Történelem

Tételek száma: 120

Képes Krónika I-II. kötet. I. köt. : Latin eredeti hasonmás kiadás. II. köt.: A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
15725.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
[Bedeő Pál (1805-1873)] Geschichte Ungarns mit Abbildungen der Anführer und Könige. Preßburg (Pozsony), 1843, Alois Buchánszky, 4+136 p. Német nyelven. Magyar vezérek és uralkodók fametszetű képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, kissé dohos. Ritka!/  In German language. With the wood engraving illustration of the Hungarian Chiefs and Monarchs. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine, with little bit spotty pages, little bit musty. Rare!
15726.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./  Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.
15727.

Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./ Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, hiányos gerinccel és oldalakkal. + A 131 napos rémuralom Magyarországon. Kun Béla és népbiztos társai. Nyitra, 1919, Corvin-nyomda. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadozott állapotban.
15728.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
31
Legmagasabb udvartartás. Felséges császári és királyi ház. H.n., 1905, k.n. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
15729.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A főrendiház évkönyve. Szerk.: Szerencs János. Bp., 1902, Pesti könyvnyomda-részvénytársaság. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
15730.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lipthay Olga: Miért segítette elő az összeomlást és Magyarország feldarabolását a Habsburg Károly, Károlyi Mihály, Kun Béla triumvirátus? Bp, 1923, Habsburgellenes Keresztény-Keresztyén Gazdaságpolitikai Kispolgár-Párt. Kiadói sérült papírkötésben.
15731.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16
Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. Több képpel. Bp., 1899. (Neuwald ny.) 111+(1)p. Kiadói félvászon-kötésben, hozzá az eredeti papírborító!, kissé szakadtan
15732.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kisfaludy Z. Lajos: Szent István első magyar király. Bp., 1900. Szent István Társulat. 91p. Kiadói papírkötésben
15733.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15734.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15735.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15736.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft