Franz Mehring: Tanulmányok a német történelemről. Válogatta és az előszót írta: Gunst Péter. Fordította: Ifj. Barta János. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
M(ax) Beer: A szocializmus és a társadalmi harcok története. II. kötet. Középkor. Fordította: Migray József. Bp.,1923, Népszava, 112 p. Papírkötésben, a borítója sérült, hiányos, a lapok szélei szakadozottak.
Frankl Vilmos [Fraknói Vilmos]: A magyar nemzet története. III. füzet: (1526-1825.) Házi Könyvtár XI. Bp., 1873, Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.),4+400+4 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból IX - X.. kötet. Bp., 1904, Athenaeum, Kiadói kartonált sorozatkötésben, színezett lapszélekkel egyik köteten kis sérülés