Amundsen, Roald és Ellsworth, Lincoln Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő egyetemi ny. r. tanár. Bp., 1926 Pantheon. Egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban
Baedeker, Karl: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, viseltes állapotban. / Linen-binding, damaged condition
Bél Mátyás: Pest város leírása. Fejezetek Budapest múltjából. I. köt. Bp., 1985., Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Korniss Péter: Vörös felhő földjén. Észak-amerikai indiánok között. Robert D. Miewald bevezetőjével. Ford.: Barabás András. Bp.,1982., Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
Gróf Hofmannsegg utazása Magyarországon 1793-1794-ben. Ford. és bev.: Berkeszi István. Pannónia Könyvek. Pécs, 1988, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Reprint.
Marczievicz Erzsébet: A pesti Ferenciek-terének kútpályázata. Adatok a pesti szobrászat történetéhez a XIX. század elején. Bp., 1931, Sárkány-Nyomda Rt., 59 p.+ X t. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, felvágatlan példány.