Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 164

15000.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja által dedikált példány, dátumozva (1939. szept. 14.)
15001.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Budapest története. I-II. köt.: Budapest az ókorban. I-II. rész. Szerk.: Szendy Károly. Bp.,1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXIII+352 p.+LIV (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t. +2 (kihajtható térkép)+1 (nagyméretű térkép-melléklet:Az őskori kultúrák Budapest területén, 73x61 cm) t.; 353-867 p.+LV-CXLVII (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t.+4 (kihajtható térkép) t. Kiadói kissé kopott félbőr-kötésben, ex libris bélyegzésekkel.
15002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Schwartz Elemér: A nyugat-magyarországi német helységnevek. Bp., 1932, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel, javított borítólapokkal.
15003.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15004.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Magyarország kereskedelmi, ipari és mezőgazdasági címtára. Budapest és környéke. Ungarns Adressbuch für Handel, Industrie, Gewerbe und Landwirtschaft. Budapest und Umgebung. Bp.,1926-1927, Rudolf Mosse, 1141-1826 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, szétvált kötéssel.
15005.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Feltámad a romváros. Budapest harca az ujjáépítésért. 1945-47. Szerk.: Fabritzky Antal. Bp., Légrády Rt.-ny., 51+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
15006.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Boldog Várad. (Nagyvárad) Szerk.: Bálint István János. Bp.,[1992.], Héttorony Kiadó, 838+18 +p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötésben.
15007.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1929 Magyar művészet V. évf. 8 száma, Pécsről szóló tematikus szám. Bp.,1929,Athenaeum, 4 p.+1 t.+583+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15008.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Pécs. Tájékoztató a város nevezetességeiről. Pécs, é.n. [1934], Idegenforgalmi Iroda, 32 p. Kiadói tűzött papírkötés. Számos képpel, rajzzal, térképpel, reklámokkal illusztrálva, borítón firka
15009.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
N. Szabó Gyula: Zalaország. IV., VII-IX. füzetek. N. Szabó Gyula könyvei. Keszthely, 1926-1927., Nádai Ignác és Fia-ny.-Lőwy B.-ny. Papírkötésben, kettőről a hátsó borító levált, hiányzik, egyről a hátsó borító levált, ex libris-szekkel, intézményi bélyegzőkkel.
15010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft