Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 55

B. Petényi Judit-Béry György-Kovács István-Pálfy Pál: Kórházi központi konyhaüzem technológiai követelményei új és rekonstrukciós tervek kialakításához. Bp., 1976., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési és Információs Központja, 101 p.+53 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az egyik sarkán gyűrődéssel, egy lap kijár. Megjelent 600 példányban.
17120.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló kertészeti szaklap. Főszerk és tulajdonos: Mauthner Ödön. I. Évfolyam 11.-19. sz és egy nem beazonosíthaó sz. Bp., 1895. Fekete-fehér és színes műmellékletekkel és fametszetekkel. Hozzákötve: Dr. Istvánffi Gyula: Peronospora elleni védekezés. Bp., 1906, Pallas Részvénytársaság Nyomdája. 24p. Egybekötve félvászon kötésben, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
17121.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló kertészeti szaklap. Főszerk és tulajdonos: Mauthner Ödön. II. Évfolyam 1. (20.)-11. (30.) sz. Bp., 1896. Fekete-fehér és színes műmellékletekkel és fametszetekkel. Félvászon kötésben egybekötve, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány, kötés megerősítve és egy helyen elvált.
17122.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló kertészeti szaklap. Főszerk és tulajdonos: Mauthner Ödön. II. Évfolyam 12. (31.)-24. (43.) sz. Bp., 1896. Fekete-fehér és színes műmellékletekkel és fametszetekkel. Félvászon kötésben egybekötve, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
17123.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kolligátum a Népies gazdasági felolvasások c. sorozatból (2-5.,7.,11.,13-15.,18.,20.,24., 30., 32-34.,36-37.,39.-40., 43., 45-46., 49.): Sporzon Pál: Talajművelésnél kisgazdaságokban használt gépek és eszközök.;Faber Sándor: A mélyszántás.; U.Ö.: Az istállótrágya.; U.Ö.: Trágyázás istállótrágyával.; Ormándy János: A talaj okszerű kihasználása.; U.Ö.: Vetésforgók a kisgazdaságban.; Szabó István: Legelők és rétek.; Faber Sándor: A gabonafélék termesztése.; Faber Sándor: A vetőmag termelése és javítása.; Rázsó Imre: A tengeri termesztése.; Németh József: Szántóföldi ugorka- és salátatermesztés.; U.Ö.: Szántóföldi zöldségtermesztés. A paprika és paradicsom termesztése.; Dr. Barna Balázs: Gazdasági növények betegségei.; Szabó István: Hízómarha takarmányozása. ; U.Ö.: Az igáslovak tenyésztése és takarmányozása.; U.Ö.: Csikónevelés.; U.Ö.: A sertés hizlalása.; Kovácsy Béla: A juh tenyésztése és tartása.; Kövy József: Baromfihizlalás.; Winkler János: Baromfi- és tojáskereskedelem.;Jakab László: A beteg állatok ápolása.; Vörös Pál: Kisgazdaságok számvitele.; Groffits Gábor: Gazdasági építkezés.; Csernay Ödön: Mit, mikor és hogyan küldjünk a piacra?Bp., 1912-1913,Pallas, 30+23+20+23+19+20+15+23+26+27+20+24+14+32+23+16+19+20+24+20+23+28+24+31 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az első címlapon kis hiánnyal, egy lap kijár, egy címlapon folttal.
17124.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Mohácsy Mátyás: A gyümölcstermesztés kézikönyve. Bp., 1936. Későbbi pótolt papír kötés az eredeti papír kötés felett, ábrákkal illusztrált, gerincnél szakadt, néhány tollas és ceruzás jelöléssel, utolsó néhány lap kijár és sérült, legutolsó lap hiányzik (tartalomjegyzék utolsó két oldala).
17125.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A szakácsművészet kiskönyve. Összeállította: G. Nagy Zsuzsanna. Bp., 1936, Erzsébet-nyomda, 32 p. Kiadói papírkötés,kissé foltos borítóval.
17126.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
cca 1930 2 db Dr. Oetker és egy Váncza recept füzet
17127.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Stumpf Károlyné: BéBé levesekből készülő ételek receptkönyve. Bp., Officina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17128.

Stumpf Károlyné: "BéBé" levesekből készülő ételek receptkönyve. Bp., Officina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Balogh Lórándné: Vegetarianus szakácskönyvi jegyzetek az egészséges táplálkozásról. Bp., 1928. Held nyomda. Kiadói papírborítékban
17129.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A burgonya elkészítése különféle módon 40-féle étel finom 32p.
17130.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Grubiczy Géyza: A baromfi-tenyésztés. I. kötet. Athenaeum Kézi Könyvtára. Bp., 1895., Athenaeum,VIII+128 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés. +Kivonat a Gróf Batthyány Zsigmond Csendlaki uradalmának faiskola és fajbaromfi Főárjegyzékéből, Tavasz, 2 sztl. lev.
17131.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft