Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög-római mythologia. A klasszikus ókor istenei és hősmondái. Képmellékletekkel és szövegrajzokkal. Bp.,(1948), Győző Andor. Második, bővített kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Mádl Ferenc köszöntése. Mádl Ferenc Bőzsöny Ferencnek szóló dedikálásával. Bp., 2011. Magyar Polgári Együttműködés Egyesület. Egészvászon kötésben. + hozzá a születésnapi ünnepség meghívója.
Lévai Jenő: Kossuth Lajos és néplapjai. A magyar újságírás hőskora.1877-1937. Bp., 1938. Kiadói, laza egészvászom kötésben, egy előzéklap kissé sérült.
Dr. Urmánczy Antal: Magyarország áttekinthető történelme. Grafikus történelem-ábrázolás I. rész. Bp., 1939, Szerző. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford. és jegyzeteket ellátta: Paizs Dezső. A bevezetőt, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1975, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Palatinus József: A szabadkőművesség bűnei. A magyarországi szabadkőművesek mozgalma és külföldi kapcsolatai 1920-tól 1937-ig. III. kiadás - I. köt. Bp., 1998. Papírkötésben, jó állapotban.
N. László Endre: Aranymosás a Kárpát-medencében. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, kiadói javított, kissé sérült papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.