[Victor Hugo]: Hugo Victor: A századok legendájából. Ford.: Szász Károly. Kiadta Kisfaludy-Társaság. Pest, 1862, Emich Gusztáv, XVII+1+159+3 p. Első magyar kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, kissé dohos. Ritka!