Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968, Közlekedési Múzeum. Kiadói papírkötés.
Megjelent 2000 példányban.
Lovas József-Mezei István: Dízel-vontatójárművek gazdasági üzeme II. Bp., 1984, Budapesti Műszaki Egyetem Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés, kopott gerinccel. Megjelent 268 példányban.
Szerzői tiszteletpéldány bebélyegzéssel, Mezei István hagyatékából.
Vegyes vasúti tétel, 3 db:
E. 101. sz. Általános utasítás a MÁV 50 periódusú 25000 V feszültséggel villamosított vonalainak üzemére. Bp.,1976, Köz. Dok. Kiadói papírkötésben.
Általános Utasítás a MÁV villamosított vonalainak üzemére. Műszaki és oktatási segédlet az E 101 sz. Utasításhoz. Bp.,1991, Köz. Dok. Kiadói nyl-kötés, a címlapon és az elülső szennylapon hiánnyal.
Magyar Államvasutak Rt. Szállításirányitási Információs Rendszer. Felhasználói kézikönyv. 6. rész. (Kocsiirányítás.) Bp.,1995., MÁV. Kiadói papírkötés.
Walter Menzel: Die Brandenburgische Städtburgische Städtebahn. Berlin,1984,VEB. Német nyelven. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.
Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére szóló ajándékozási sorokkal egy barátjától.