Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 236

Florence Lost as seen in the 120 paintings by Fabio Borbouoni (1820-1901). 1985. Franco Maria Ricci. Sorszámozott, díszes egészvászon kötésben, egészvászon tékában, szép állapotban
15000.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15001.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt, 599 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, némileg foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15002.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyarország hidrológiai atlasza. 1-2. köt. 1. köt. Csapadékviszonyok. 2. köt. Hőmérsékleti és párolgási viszonyok. II. sorozat Hidrometerológiai adatok. Bp.,1956, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet. Kiadói félvászon-kötésben. Ihrig Dénes (1899-1991) mérnök, a Vízügyi Tudományos Kutatóintézet (VITUKI) alapító igazgatója névbejegyzésével a 1. kötet szennylapján.
15003.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kopott borítóval, 7 kijáró lappal az elején.
15004.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Úti kalauz Nagyszeben és környéke részére. Nagyszeben, 1903, Siebenbürgischer Karpathenverein. Félvászon kötés, címlap szakadt, kopottas állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18
Dr. Márki Sándor: Magyar uralom az Adrián.  Történelmi vázlat. Magyar Adria Könyvtár 6. Bp., 1915., Magyar Adria Egyesület, 47+1 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
15006.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Handbuch für Donau-Reisen. Jahrgang 1937. Herausgegeben von der Ersten Donau-Dampfschriffahrts-Gesellschaft. Wien, 1937, Österreichischer Wirtschaftsverlag. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos, kissé viseltes borítóval.
15007.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Soproni Elek: A kultúrsarok gondjai. Sopron vármegye szociális és gazdasági viszonyainak feltárása. Bp., 1940, Magyar Társaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15008.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok. I. Bp., 1933, Somló Béla Könyvkiadó,(Hungária-ny.), 85+1+10 (reklámok) p. Német, olasz, francia és angol nyelvű függelékkel. Az oldalszámozáson belül, a 16-65. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel.
15009.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
9
Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok. 1. Bp., 1932, Somló Béla, 123 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
15010.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
11
Az Egri Önkéntes Tűzoltó- és Mentő-Egyesület 25-éves története 1874-1899. Összeáll.: ifj. Simonyi Károly egyl. parancsnok és Langer Aurél egyl. segédtiszt. Eger, 1899, Egri Nyomda Rt., 1 t+119 p.+4 t. Fekete-fehér fotókkal, közte egy kihajthatóval. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, egy lap kijár, a kihajtható kép hajtásai mentés szakadásokkal.
15011.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft