Könyvek: Vallás

Tételek száma: 67

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven sóltári a franczia nóták s versek szerént magyar versekre fordíttattak s rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Posonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 2+19-1152+272+392+12+2 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, réz kapcsokkal és bőr szíjakkal, hiányos (!), a 19. o. kezdődik (Mózes I.18. 9.) és a díszcímlap hiányzik, egy-két lapon apró folt, a borító egészen apró kopásnyomaitól eltekintve szép állapotban, 19,5x13x7 cm.
17378.

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'sóltári a franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Po'sonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 2+19-1152+272+392+12+2 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, réz kapcsokkal és bőr szíjakkal, hiányos (!), a 19. o. kezdődik (Mózes I.18. 9.) és a díszcímlap hiányzik, egy-két lapon apró folt, a borító egészen apró kopásnyomaitól eltekintve szép állapotban, 19,5x13x7 cm.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, mely Sz. Dávid sóltárinn kivül magábann foglal némely kiválogatott és a helvétziai vallástételt követö négy szuperintendentzia által jóváhagyódott énekeket, egynéhány buzgó imádságokkal együtt. Egynéhány reggeli, estvéli és más alkalmatosságokra való imádságok. Debrecen, 1808, Csáthy György, 4+I-VI+7-528+48 p. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel, viseltes borítóval, foltos lapokkal.
17379.

Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, mely Sz. Dávid 'sóltárinn kivül magábann foglal némely kiválogatott és a' helvétziai vallástételt követö négy szuperintendentzia által jóváhagyódott énekeket, egynéhány buzgó imádságokkal együtt. Egynéhány reggeli, estvéli és más alkalmatosságokra való imádságok. Debrecen, 1808, Csáthy György, 4+I-VI+7-528+48 p. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel, viseltes borítóval, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
17380.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
17381.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17382.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ewangelický funebrál... Pest, 1863, Bucsánszky. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Réz borítású, csatos bőrkötésben
17383.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Jakobaei, Pavel:] Ewangelický funebrál, obsahugjcj w sobe pjsně pohrebnj... Pest, 1879, Bucsánszky. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Réz borítású, csatos bőrkötésben
17384.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Phiala sanctorum : modlitby nábožné ze Swatého Pjsma wybrané a ...Pest, 1830, Trattner. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Jó állapotú réz borítású, csatos bőrkötésben 1184 + 235 p. Első kötet címlapja hiányzik 13x20 cm
17385.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj wydané. Pest, 1849. Trattner. Szlovák imádságoskönyv. Rézlemezekkel, fémkapcsokkal díszített egészbőr kötésben / Slovakian prayer book with full leather binding with copper parts 13x20 cm
17386.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum : pjsne duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ...;+Hozzákötve: Phiala sanctorum : modlitby nábozné ze Swat. Pjsma wybrané a...;Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. Pessti, 1858, Trattner-Károlyi, III-XIV+1184+64;237+3;108+4 p. Szlovák nyelven. Kopott egészbőr-kötésben, az első rész címlapja hiányzik.
17387.

Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum : pjsne duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ...;+Hozzákötve: Phiala sanctorum : modlitby nábozné ze Swat. Pjsma wybrané a...;Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. Pessti, 1858, Trattner-Károlyi, III-XIV+1184+64;237+3;108+4 p. Szlovák nyelven. Kopott egészbőr-kötésben, az első rész címlapja hiányzik.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bangha Béla - Ijjas Antal: A keresztény egyház története. 1-8. köt. Szerk-- Bp., 1937-1941. Pázmány Péter Irodalmi Társ. (Korda Rt. ny.). 1. Bangha Béla - Borbély Sándor: Az ősegyház. 303p., 4t. 2. Loschert Kázmér: Az egyházatyák kora. 270,[1]p., 8t. 3. Gálos László: Az egyház és a barbár népek. 320 p., 7t. 4. Félegyházy József: A középkor egyháza. 402p., 6t. 5. Ijjas Antal: A reneszánsz és a hitszakadás kora. 362,[5]p., 4t. 6. Csóka Lajos: A katolikus megújhodás kora. 346,[1]p., 4t. 7. Ijjas Antal: Az egyház és az uralkodói abszolutizmus. 120p., 4t.; Meszlényi Antal: Az egyház a forradalmak korában. 239p., 4t. 8. Ijjas Antal: A jelenkor egyháztörténete. 271p., 6t. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egy kivételével az eredeti védőborítókkal.. (8 db)
17388.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Missale Romanum ex decreto sacrosancti Concilii Tridentini restitutum. Turonibus (Tours), 1956, Mame, LVIII+2+718+125+1 p. Latin nyelven. Nagyalakú, 29x21x6 cm. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopásnyomokkal.
17389.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft