Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 188

Hunfalvy, (János) Johann (1820-1888) - Rohbock, Ludwig (1824-1893): Ungarn und Siebenbürgen in malerischen Original-Ansichten. I-III. köt. Darmastadt, 1857-1864, Gustav Georg Lange, 1 t. (díszcímlap)+367 p.+37 t. (acélmetszetek.); 1 t. (díszcímlap)+522 p.+110 t.(acélmetszetek.)+1 t. (díszcímlap)+174 p.+54 t.(acélmetszek.) Német nyelven. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, tulajdonosi bélyegzésekkel, kopott borítóval és gerinccel, egy lap és egy képtábla kijár a II. kötetből (t+121/122.), a II. kötet kötése javított, kissé foltos lapokkal. Igazi ritkaság!
15000.

Kikiáltási ár:
650 000 Ft
1 756,76
1 911,76
A Magas Tátra. Die Hohe Tatra. Tatry. Benne Divald Károly fekete-fehér fotóival. Dr. Szlávik Mátyás: Fürdők, nyaraló telepek, üdülő helyek, menházak ismertetése szövegben és képekben. Eperjes,[1913], Magyarországi Kárpát Egyesület támogatásával készítette Divald Grafikai Műintézete, 10 p.+32 t. (Divald Károly fekete-fehér fotói) +4+127 (Szlávik Mátyás: Fürdők, ... Lapszámozáson belül Divald Károly 27 egész oldalas fényképfelvételével.)+4 p.(Hirdetések.) Magyar, szlovák, és német bevezetőkkel, képaláírásokkal. Átkötött, modern egészvászon-kötésben, az elülső borítón az eredeti illusztrált papírborítóval, jó állapotban. /  The High Tatra. With black-and-white photos of Károly Divald. Eperjes,[1913],Divald, 10 p.+32 t.+4+127+4 p. The introductions and the picture captions in Hungarian, Slovakian, and German language. Linen-binding, with rebinded cover, in good condition.
15001.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Das 1000 jährige Ungarn und die Millenniums-Austellung. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Steiner Gyula az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] I-XII. Füzet. Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, haránt alakú egészvászon-mappa, kivehető papír füzetekkel, benne díjszelvényekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két kisebb szakadással, kisebb folttal.
15002.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta József Főherceg. A II. részben Győr vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 760 p.+31 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
15003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I-II kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható táblázat.+352 p.+XCVI+2 (színes) t+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az első kötet gerincén kis sérüléssel és a lapéleken kis foltokkal, a második kötet egy táblája sérült és kijár (LXXVII/LXXVIII t.)
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Slatin, Rudolf Carl von]: Slatin Rudolf pasa: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem. 1879-1895. I.-II. köt. Ford.: Dr. Jankó János. Bp., 1896., Athenaeum, 1 t. (címkép.)+XI+465+2 p.+9 t.+1 térkép+329+4p.+10 t.+1 térkép. Számos fekete-fehér egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói festett egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
27
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái. Bp.,1927, (Légrády-ny.), 239+1 p. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötésben, az elülső papírborítót bekötötték, jó állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott gerinccel, de egyébként jó állapotban.  1934-1936 A földgomb c. folyóirat 7 száma (V. évf. 1., 3., 10., VI. évf. 4., VII. évf. 3., 6.,9.) Szerk.: Dr. Baktay Ervin, és Dr. Kéz Andor. Kiadói papírkötésben.
15008.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye és Kecskemét th. jogú város adattára. Szerkesztették: Csatár István, Hovhannesian Eghia és Oláh György. (Előszó: vitéz dr. Endre László alispán.) Budapest, 1939. Kultúra Könyvnyomdai Műintézet. Kiadói, laza egészvászon kötés, első néhány lap foltos.
15009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896., Pátria, 4 sztl. lev.+606+2+6 (hirdetések) p. Lapszámozáson belül számos egész- és kétoldalas, szövegközti illusztrációkkal, és kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincén kis hiánnyal, egy kihajtható tábla szakadt. Ráth Károly kir. mérnök, Pozsony possessori bejegyzéssel.
15010.

Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896., "Pátria", 4 sztl. lev.+606+2+6 (hirdetések) p. Lapszámozáson belül számos egész- és kétoldalas, szövegközti illusztrációkkal, és kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincén kis hiánnyal, egy kihajtható tábla szakadt. "Ráth Károly kir. mérnök, Pozsony" possessori bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15011.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft