1726 Fodinae Schmelnitzenses/Szomolnok bányái. Marsigli, Luigi Ferdinando (1658-1730): Danubius Pannonico-mysicus : observationibus geographicis, astronomicis, hydrographicis, historicis, physicis, perlustratus et in sex tomos digestus.Haga, 1726 c. munkájából. III. kötet 12 tábla. Nagyméretű rézmetszet. 44x28,5 cm
Az olasz Luigi Ferdinando Marsigli a török elleni felszabadító harcok idején hadmérnökként szolgált a császári seregben, 1691-ben az angol Royal Society tagjává választották, és Magyarország földrajzának tanulmányozására, adatgyűjtésre kérték fel. Hazánk térképeinek pontosítását segédjével, Johann Christoph Müllerrel közösen végezte el:
Szép, tiszta metszet. / Mines of Smolník/Schmöllnitz/Schmellnitz. Large copper plate engraving.
1665 Bányászati vízgép rajza. Athanasius Kircher, Antonius Sioertsma: Mundus subterraneus, in XII libros digestus c, munkájából./ Large water pump. Copper plate engraving. H. Bonzon delineavit. 32,2x41,2 cm
1852 Souvenirs du Quadrille execute a la Cour Imperial de Vienne de I/XIII et IV/XVI mars MDCCCLII. Wien,(1852) Leopold Müller, 1 (díszcímlap)+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon-mappa, sérült, viseltes mappában, egy illusztráció hiányzik a kartonról, foltosak.
Díszes kosztümöket viselő főnemesekről készült színes litográfiák, közte Széchényi Kálmánt, Zichy Ödönt, Zichy Aladárt, Eszterházy Miklóst és más neves személyeket ábrázolóakkal, egy hiányzik, de a kartonja meg van.
Diderot, Denis u. d'Alembert,: Recuil de planches sur les sciences, les arts liberaux, et les arts méchaniques. Paris, 1770. 18 db szórvány szövegoldal, 39 db egy és kétoldalas rézmetszet bányászat témában 41x50 cm