Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 193

Hunfalvy János: Budapest és környéke eredeti képekben. Pest, 1859., Lauffer és Stolp, 243 p+ 1 t.( A váci temető Pesten, acélmetszet) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, kijáró, sérült, hiányos címlappal, három lap kijár (120-127. között), két lap laza, részben kijár (74-79. között), a Rohbock acélmetszetei közül csak egy van meg, a többi hiányzik.
15000.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15001.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15002.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15003.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Bokor Ervin: Menekülés a szibériai fogságból. Japánon és Anglián keresztül. Két magyar tiszt viszontagságai. Bp.,1919, Franklin, 520 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
15004.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
21
Debrecen utcanevei. Szerk.: Nábrádi Mihály. Debrecen, 1984, Debrecen megyei városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya. Debrecen utcanevei, térkép-melléklettel., 49x69 cm. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15006.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15007.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
15008.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó térképpel.
15009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+XXIV+326 p.+8 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a két körkép és a térkép-melléklet hiányzik.
15010.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft