A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.+VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.)+6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a III. kötetben két lapon (elülső szennylap, előzéklap) gyűrődéssel, jó állapotban.
1931-1947 3 db művészeti folyóirat:
1931 Magyar művészet, VII. évf. 1931. 6 sz., 1947 Alkotás. Szerk.: Kassák Lajos. 1947. november-december. 1. évf. 11-12. sz., 1947 Szabad Művészet, Szerk.: Bortnyik Sándor, 1947. december. 1. évf. 12. sz. Változó állapotban, az egyik kissé szakadott gerinccel, a másik szakadozott borítóval, a gerinc részben elvált a borítótól, a harmadik jó állapotban.