Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 338

Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Bp., é.n. Athenaeum. Aláírt példány! Sérült egészvászon kötésben.
17553.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
18
17554.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ghéczy-Hugyecz János: Tapasztalataim Monte-Carlóban. A kaszinók gazságai. Bp.,1933, Hollóssy János-ny., 143+1 p. Javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, javított, kissé sérült gerinccel.
17555.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17556.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bornemisza Péter: Énekec három rendbe. Detrekő, 1582. Hasonmás kiadás. Bp. 1964. Akadémia. 4 sztl. lev. 333 lev. 5 sztl. lev. 1 mell. (47 p.) (Bibliotheca Hungarica antiqua VI.) A kísérő tanulmányt írta Kovács Sándor Iván. A szöveget gondozta Varjas Béla. Vaknyomásos, bordázott egészbőr kötésben.
17557.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17558.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Arany album. Than Mór és Lotz Károly fényképezett rajzai Arany János költeményeihez. Bp., é. n., Ráth Mór. Kissé kopott, díszes vászonkötésben, gerince hiányzik.
17559.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Rózsahegyi György: Szállodai ismeretek. Bp., 1962. Közgazdsági. Kiadói papírkötésben.
17560.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ady Endre: Így is történhetik. Novellák. Bp.,1910, Nyugat, (Jókai-ny.), 143 p. Első kiadás. Korabeli átkötött, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, az eredeti papírborítót nem kötötték be, hiányzik. Az elülső kötéstábla belsején Weiszlovits Sidney zsidó származású szendrői birtokos, Dalmát Piroska által tervezett, szecessziós ex librisével.
17561.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
26
17562.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, a könyvtest kijár, a karakterek neveit ceruzával kiegészítették. A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
17563.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Esztendő. 1918. Szeptember. I. évf. 9. sz. Főszerk.: Hatvany Lajos. Szerk.: Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső. Bp.,1918,Pesti Napló. Átkötött modern egészvászon-kötés. Benne Hatvany Lajos, Babits Mihály, Kaffka Margit, Szép Ernő, Karinthy Frigyes írásaival, és egy kiadatlan Kossuth levéllel.
17564.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft