Kőszegi László: A műélvezés művészete. Somfai István rajzaival. Bp.,1919, Világirodalom. Kiadói kopott félvászon-kötésben, a hátsó kötéstáblán sérüléssel.
Marton Mária: Hierarchia. Varga Imre szobrászművész életéről. Bp.,2009, Könyvmolyképző Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző, Marton Mária (1953-) által dedikált.
Tóth Ervin: A japán fametszet. Ars Mundi. Bp.,1942,Officina, 32+4 p.+33 t. (Egy színes táblával, a többi fekete-fehér.) Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy két-kissé foltos lappal.
Pohárnok Zoltán-Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.