Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt.
I. Így kezdődött. Apis és este. V. kiadás.
II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. VI. kiadás.
III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. VI. kiadás.
Bp., 1940, Grill Károly. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott gerinccel, a II. kötetben az elülső szennylap és előzéklap összeragadt.