Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 138

Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.  Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész dedikációjával, dátumozva (1951. márc. 9.)   Kisfaludi Strobl Zsigmond 1931-1939 között Londonban műtermet tartott fenn, ahol számos ismert személy is megfordult, köztük George Bernard Shaw Nobel-díjas író is, aki a művész jó barátja volt.   Ritka!/  Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády) In English language. With black-and-white photography. Paperbinding, without title page, in good condition. Rare!  With the autograph dedication of the artist Zsigmond Kisfaludi Strobl (1884-1975), with date.
16621.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Peter Weibel: A művészeten túl. Szerk.: Peter Weibel, Nadja Rottner. Kiállítási katalógus. Bp., 1996, Kortárs Művészeti Múzeum-Ludwig Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
16622.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Perspektíva. Perscepctive. Szerk.: Peternák Miklós, Erőss Nikolett. Kiállítási katalógus. Bp.,2000, Műcsarnok. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16623.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dönczy Lukács Ödön: Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt. üzem osztálya karikatúra-albuma. Bp., é.n., Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt., 1 sztl. lev.+115 p. Kiadói zsinórfűzött haránt alakú vászonkötésben.
16624.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, Providentia Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban.   ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból. Számozatlan példány. A szerző által dedikált.
16625.

Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, "Providentia" Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban. ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból." Számozatlan példány. A szerző által dedikált.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16626.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A panelos lakóépületek felújítása. Szerk.: Dr. Birghoffer Péter-Hikisch Lóránt. Bp.,1994, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés.
16627.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
André Kertész Magyarországon. Szerk.: Bodnár János. Bp., 1984, Főfoto. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
16628.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Millers Antiques Price Guide 2008. Szerk.: Elizabeth Norfolk. London, 2008, Octopus Publishing Group. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16629.

Miller's Antiques Price Guide 2008. Szerk.: Elizabeth Norfolk. London, 2008, Octopus Publishing Group. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szűts Izsó: A modern rajzoktatás vezérfonala. III. rész: Rajzolás szemlélet alapján. IV. rész: Kézügyesítő rajzgyakorlatok. Nagyvárad, 1907, Sebő Imre, 142+4+8 p.+3 t. Szövegközti rajzokkal. Átkötött illusztrált félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
16630.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lajos Ferenc 25 grafikája. 1983. Néphagyomány vonzásában. hn., 1992, ny. n., 1-24 sz. t. Az első szöveges tábla, a többi a grafikákat tartalmazza. Kiadói papírmappa, egy hiánnyal. Megjelent 50 példányban.
16631.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
3 órás könyv:   Heinz Hampel: Automatic Armbanduhren aus der Sweiz. München, 1992, Callwey. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Schöne zeiten. Verkaufsausstellung Antike Wiener Uhren. Wien, 2006, D&S. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban   Rick Ortenburger: Vienna Regulators and Factory Clocks. West Chester,1990,Schiffer Publishing Ltd. Angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16632.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft