Jókai Mór: A kik kétszer halnak meg. I-II. kötet. Jókai Mór összes művei. LXII-LXIII. kötet. Nemzeti Díszkiadás. Bp.,1897, Révai, 4+396+4+275+3 p. Kiadói aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, az első kötetben két kijáró lappal és rajtuk kis lapszéli szakadásokkal.
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein folttal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, és Szász Károly. Budapest, (1870), Méhner Vilmos, 807 p., gazdag szövegközti, köztük 25 egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Díszesen aranyozott, festett kiadói kaucsuktáblás ufrecht és Goldschmied féle kötés, festett aranyozott lapélekkel. Ritka kötésváltozat. Gerinc és sarkak sérültek, a selyemkép is. Néhány lapon betépődések
Tompa László: Hol vagy, ember? Versek. Cluj/Kolozsvár,1940, Erdélyi Szépmíves Céh,(Minerva-ny.), 92+4+IV p. Első, számozott kiadás. Kiadói félpergamen kötés. Számozott, 177. számú példány.
"Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tagja: Dr. Osváth Ákos számára készült." ex libris-szel."
Vörösmarty Mihály minden munkái IX. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),406 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó példány.
Vörösmarty Mihály minden munkái V. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),446 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó példány.
Vörösmarty Mihály minden munkái X. XI. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),406 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, gerincen kis sérülés, de jó példány.
Vörösmarty Mihály minden munkái I. kötet. Pest, 1864, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),1 t.(acélmetszet)+CCXVI+252 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó példány.
Magyar Népdalok és Románczok Könyve. Válogatott gyűjtemény. II. kötet. Bp., 1888, Franklin. Vörösmarty Mihály acélmeszetes arcképével, készítette: Karl Moritz Lämmel. Javított kartonált kötés, kopottas állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.