Lénárd Ferenc: Emberismeret. Általános lélektan.
Bp. 1948, Egyetemi Ny. 134 l., IV t. (képek). Számos szövegközti és egész oldalas képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben
Boissier,Gaston: Cicero és barátai.Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött. Bp., 1876.
MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé sérült gerinccel
Lewes, György Henrik [George Henry]: A philosophia története Thalestől Comteig. I, III. köt. Bp., 1876, 1878. Magyar Tudományos Akadémia. Aranyozott gerincű vászonkötésben, kissé szakadozott