[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. kötet: Nevelés-tudomány. II. kötet: A nevelés és tanítás tudomány. Bp.,1822-1833, Petrózai Trattner János Tamás, XXIV+408+2+293+11 p. Korabeli bőrkötés, kopottas borítóval, javított kötéssel, az első kötet címlapján, az azt követő 6-7 lapon és a második kötet utolsó lapján kisebb szakadásokkal, sérülésekkel, foltos.
Ritka!
Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Társadalomtudományi Könyvtár VIII. Bp., 1907, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat, X+228 p. Korabeli egészvászon-kötésben, jó állapotban
Dr. Kiss Áron-Dr. Öreg János: Nevelés és Oktatástan. Bp., 1887, Dobrowsky és Franke, 184 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, Dávidházi J. könyvkötő kötés (Debrecen), márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel. +
Dr. Erődi Kálmán: Földrajz I. rész. : A magyar medence. A polgári fiú és leányiskolák I. osztálya számára. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner, 87+1 p. Átkötött kopottas félvászon-kötés, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, intézményi bélyegzővel.