Tétel

Kikiáltási ár:

11 000 Ft

Leírás:

Vegyes judaikai témájú tétel, 14 db. Változó állapotban, közte foltosak, szakadozottak, és széteső állapotú is. Dr. Flesch Ármin: Jákob ben Abba Mári ben Simon ben Anatoli mint exegéta. Adalék a biblia allegoricus magyarázaténak történetéhez. Bp., 1887, Márkus Samu, 72 p. Weisz Miksa: A Machzor Vitry. Szerkesztése és szerzője. Bölcsészdoktori értekezés. Bp.,1895, Neumayer Ede, 40 p. A szerző dedikációjával. Vadász Ede: Adalékok a Wahrmann-, Gorlicei Weiss-, Szófer- (Schreiber-), és Fischmann-családok származási adataiból. Ezen családok kiválóbbjainak életrajzához is. Adalékok a Magyar Zsidók Történetéhez. 3. sz. Bp.,1907, Athenaeum, 32 p. A szerző, Vadász Ede (1842-1926) által dedikált. Júszuf Al-Baszír Al-Kitab Al-Muhatavi című munkája III. fejezetének első része és XIX. fejezete. Tóbija Ben Mózes héberfordításával. A M. Tud. Akad. könyvtára Kaufmann Alapítványának arab és Leideni Codex Warner 41. sz. héber kézirat alapján. Bölcsészdoktori értekezésül. Első ízben kiadta, fordította, bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Klein Miksa. Bp.,1913, Márkus Samu, 35+XII p. Dr. Heller Bernát: A biblia a költő Zrínyi Miklós műveiben. Bp., 1925, Neuwald Illés, 42 p. Mákzór imádságos könyv az év minden napjára. Magyarra fordította Schön József II. kötet: ros-hássonó-ünnep második napjára. Bp., é.n, Schwarz Ignácz, 262+2+16 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Dr. Fényes Mór: Szentírásunk kialakulása, eszméi, hatása. Bp., 1931, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 319+1 p. Kiadói papírkötésben. Mózes I., III. könyve iskolai használatra. Fordította: Deutsch Henrik. Országos Izraelita Tanító-Egyesület Kiadványai III. Bp.,1931-én., Singer és Wolfner, Dr. Hevesi Simon: Száadja gáon vallásbölcseleti eszméi arabs bibliaforditásai és magyarázatai tükrében. Bp., 1933, Magyar Zsidó Szemle, 81 p. Dr. Lányi György: Micha József Lebensohn és felvilágosodás kora. Különlenyomat a Blau-Emlékkönyvből. Bp.,1937, Neuwald Illés, 9 p. Grünwald Fülöp: A zsidók története Budán. Vázlat. Bp., 1938, Phöbus-ny., 24 p. Heller Bernát jubileuma. A Budai Hitközség ünnepe. Sajtó alá rendezi: Dr. Benoschofsky Imre, és Dr. Vidor Pál. Bp., 1941, Budai Izraelita Hitközség,(Phöbus-ny.), 40 p. Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Bp., é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : turóczi_márk