Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 43

Assertiones ex universa philosophia, quas in alma, ac celeberrima Universitate Tyrnaviensi pro laurea philosophica consequenda anno salutis M. DCC. LXXI. mense Augusto, die [üres hely] publice propugnandas suscepit ... Ferdinandus Stipsics, ... ex praelectionibus ... Joannis Bapt. Horváth, ... Antonii Mailáth, ... Balthasaris Nagy, Nagyszombat, 1771. 302p. Modern egészvászon kötésben.
17227.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jánosi Béla: Az aesthetika története I-III. kötet. Bp.,1899, MTA, VI+2+504+VI+2+553+VI+635 p. Kiadói aranyozott gerincű, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
17228.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bartos Huba-Hamar Imre: Kínai-magyar szótár. Bp., 1998, Balassi. Kiadói műbőr-kötés.
17229.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
17230.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kálmán Károly: Üzemi anyaggazdálkodás alapelvei. Bp.,1942, Centrum, 53+2 p. Kiadói papírkötés.
17231.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17232.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Filozófiai Írók Tára 5 kötete és az Officina könyvtár 1 kötete:  [David] Hume: Vizsgálódás az emberi értelemről. Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára III. kötet. Bp. 1906. Franklin-Társulat, VI+2+207 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.   [Immanuel] Kant: Kant prolegomenái minden leendő metafizikához, mely tudományként fog szerepelni.  Fordította magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1909. Franklin-Társulat, XVIII+2+128 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [Gottfried Wilhelm] Leibniz. Értekezések. Fordították: Dr. Bauer Simon és Dr. Vida Sándor. Bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Dr. Vida Sándor. Filozófiai Írók Tára VIII. kötet. Bp. 1907. Franklin-Társulat, 224+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.   [George] Berkeley: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára XXI. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.  Henri Bergson: Idő és szabadság. Tanulmány elméletünk közvetlen adatairól. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Filozófiai Írók Tára új sorozat. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 199+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.   + Platón: Sókratés védőbeszéde. Officina könyvtár 59. Fordította és bevezetővel ellátta: Devecseri Gábor. Bp.,1944,Officina, 60+4 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
17233.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Dr. Arthur B. Yolland: Magyar és angol szótár. I. rész: Angol-magyar szótár. II. rész: magyar-angol szótár I-II. kötet. Bp.,(1905-1924), Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,szép állapotban.
17234.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Székely Dénes: Bál Ruşii munţi-n. Táncjáték egy képben. Marosvásárhely, 1968, Népi Alkotások Megyei Háza. Foltos papírkötésben.
17235.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17236.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Oppenheimer Ferenc: A szociális kérdés. Bp., 1918, Új Magyarország. Kopott papírkötésben
17237.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17238.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft