https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Jog

Tételek száma: 30

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Approbatae Constitutiones Regni Transilvaniae et Partium Hungariae Eidem Annexarum..Ex Articulis ab Anno Millesimo Quingentesimo Quadragesimo, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Quinquagesimum tertium conclusis, compilatae. Claudiopoli, 1677. Michael Szentyel Veresegyhazi. 3 sztl. lev. 250 l. 13 sztl. lev.  + hozzákötve:  Compilatae Constitutiones Regni Transylvaniae et Partium Hungariae eidem Annexarum. Ex Articulis ab Anno Millesimo Sexcentesimo Quinquagesimo Quarto, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Nonum conclusis, excerptae. Claudiopoli (Kolozsvár), 1671. Michaelem Szentyel Veres-egyházi. 3 sztl. lev. 100 l. 5 sztl. lev. A II. Rákóczi György által elkészíttetetett Approbatae constitutiones regni Transylvaniae... elnevezést viselő gyűjtemény az 1540-től 1653. évi országgyűlésig megalkotott erdélyi törvények rendezett foglalatát adta. Folytatásával, a Compilatae Constitutiones... (1653-1669) a teljes erdélyi törvényi jog egyfajta szelektáló elvek szerinti rendszerbe foglalását tartalmazzák.  Korabeli egészbőr kötésben, későbbi, kb XIX. sz-i restaurálással, néhány tulajdonosi bejegyzéssel. .
15696.

Approbatae Constitutiones Regni Transilvaniae et Partium Hungariae Eidem Annexarum..Ex Articulis ab Anno Millesimo Quingentesimo Quadragesimo, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Quinquagesimum tertium conclusis, compilatae. Claudiopoli, 1677. Michael Szentyel Veresegyhazi. 3 sztl. lev. 250 l. 13 sztl. lev. + hozzákötve: Compilatae Constitutiones Regni Transylvaniae et Partium Hungariae eidem Annexarum. Ex Articulis ab Anno Millesimo Sexcentesimo Quinquagesimo Quarto, ad praesentem huncusque Millesimum Sexcentesimum Nonum conclusis, excerptae. Claudiopoli (Kolozsvár), 1671. Michaelem Szentyel Veres-egyházi. 3 sztl. lev. 100 l. 5 sztl. lev. A II. Rákóczi György által elkészíttetetett Approbatae constitutiones regni Transylvaniae..." elnevezést viselő gyűjtemény az 1540-től 1653. évi országgyűlésig megalkotott erdélyi törvények rendezett foglalatát adta. Folytatásával, a "Compilatae Constitutiones..." (1653-1669) a teljes erdélyi törvényi jog egyfajta szelektáló elvek szerinti rendszerbe foglalását tartalmazzák. Korabeli egészbőr kötésben, későbbi, kb XIX. sz-i restaurálással, néhány tulajdonosi bejegyzéssel. .

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
EUR
,
529,41
USD
Ajánlatok száma:
0
Belicza József: Népoktatási törvények és rendeletek gyűjteménye. Bp., 1889, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, felvágatlan, megviselt állapotban + A magyar általános polgári törvénykönyv tervezete. Bp., 1900, Grill Károly. Kiadó papírkötés, megviselt állapotban.
15697.

Belicza József: Népoktatási törvények és rendeletek gyűjteménye. Bp., 1889, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, felvágatlan, megviselt állapotban + A magyar általános polgári törvénykönyv tervezete. Bp., 1900, Grill Károly. Kiadó papírkötés, megviselt állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
EUR
,
6,47
USD
Ajánlatok száma:
0
Montesquieu: A törvények szelleméről. I-II. kötet. A bevezető tanulmányokat írták: Hajdu Gyula, Mátrai László. Az Állam- és Jogtudományok Úttörői. Fordították: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel, a gerinc foltos. Megjelent 800 példányban.
15698.

Montesquieu: A törvények szelleméről. I-II. kötet. A bevezető tanulmányokat írták: Hajdu Gyula, Mátrai László. Az Állam- és Jogtudományok Úttörői. Fordították: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel, a gerinc foltos. Megjelent 800 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
EUR
,
10,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Kontor Lajos: A háború utáni konkordátumok. Bp.,1938, Szerzői, (Stephaneum-ny.) Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos gerinccel.
15699.

Dr. Kontor Lajos: A háború utáni konkordátumok. Bp.,1938, Szerzői, (Stephaneum-ny.) Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos gerinccel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,78
EUR
,
4,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Fehérváry Jenő: Magyar magánjog kistükre. Bp., 1942, Barkóczy László Könyvkiadóvállalata, (Nagyvárad,Grafika-ny.), XV+618 p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
15700.

Fehérváry Jenő: Magyar magánjog kistükre. Bp., 1942, Barkóczy László Könyvkiadóvállalata, (Nagyvárad,"Grafika"-ny.), XV+618 p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Illés József: Bevezetés a magyar jog történetébe. Források története. Függelékül válogatott forráshelyek gyűjteménye. Bp., 1930, Grill Károly, XX+440 p. Második, bővített és javított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15701.

Dr. Illés József: Bevezetés a magyar jog történetébe. Források története. Függelékül válogatott forráshelyek gyűjteménye. Bp., 1930, Grill Károly, XX+440 p. Második, bővített és javított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
A kartelek helyzete és működése Magyarországon. I-II. kötet. Bevezetéssel ellátta: Dr. Halla Aurél. Összeállította: Dr. Dobrovics Károly. Bp.,1934-1935, Monopol, (Hellas-ny.), 431+398 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, egyébként belül jó állapotban.
15702.

A kartelek helyzete és működése Magyarországon. I-II. kötet. Bevezetéssel ellátta: Dr. Halla Aurél. Összeállította: Dr. Dobrovics Károly. Bp.,1934-1935, Monopol, (Hellas-ny.), 431+398 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, egyébként belül jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
1
Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.)) Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki tanácsos névbejegyzésével az elülső előzéklapon, és a címoldalon.Gerlóczy Tamás hivatali példánya volt.(Gerlóczy Károlynak (1835-1900) Budapest főjegyzőjének, és első alpolgármesterének fia.)
15703.

Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.)) Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki tanácsos névbejegyzésével az elülső előzéklapon, és a címoldalon.Gerlóczy Tamás hivatali példánya volt.(Gerlóczy Károlynak (1835-1900) Budapest főjegyzőjének, és első alpolgármesterének fia.)

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
EUR
,
12,35
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Kolosváry Bálint: A magyar magánjog tankönyve. II. kötet: kötelmi jog-családjog-öröklési jog. Bp.,1911, Grill Károly Könyvkiadóvállalata,(Légrády Testvérek Könyvnyomda-ny.), 840 p. Harmadik kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, a 30/31. oldal kijár,530-543. oldalak között laza, kissé sérült fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, névbejegyzéssel.
15704.

Dr. Kolosváry Bálint: A magyar magánjog tankönyve. II. kötet: kötelmi jog-családjog-öröklési jog. Bp.,1911, Grill Károly Könyvkiadóvállalata,(Légrády Testvérek Könyvnyomda-ny.), 840 p. Harmadik kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, a 30/31. oldal kijár,530-543. oldalak között laza, kissé sérült fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, névbejegyzéssel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
EUR
,
20,59
USD
Ajánlatok száma:
0
A hatályos magyar törvények gyűjteménye. I. kötet: 1000-1873-ik évi törvénycikkek. Corpus Juris Hungarici. Magyar törvénytár. 1000-1911. Szerk.: Márkus Dezső. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott gerincű félvászonkötés, kis kopásnyomokkal.
15705.

A hatályos magyar törvények gyűjteménye. I. kötet: 1000-1873-ik évi törvénycikkek. Corpus Juris Hungarici. Magyar törvénytár. 1000-1911. Szerk.: Márkus Dezső. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott gerincű félvászonkötés, kis kopásnyomokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,49
EUR
,
7,06
USD
Ajánlatok száma:
0
Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállították és jegyzetekkel ellátták: Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1948, Grill Károly. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán hosszában kisebb törés, hiányzó elülső szennylappal, de belül jó állapotban.
15706.

Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállították és jegyzetekkel ellátták: Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1948, Grill Károly. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán hosszában kisebb törés, hiányzó elülső szennylappal, de belül jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
EUR
,
6,47
USD
Ajánlatok száma:
0
Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállították és jegyzetekkel ellátták: Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1948, Grill Károly. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinccel, kijáró szennylappal és címlappal, kissé laza fűzéssel.
15707.

Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállították és jegyzetekkel ellátták: Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1948, Grill Károly. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinccel, kijáró szennylappal és címlappal, kissé laza fűzéssel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

A nagyaukció ideje alatt itt követheti a magyar filatélia fejezet virtuális árverésén éppen kikiáltás alatt lévő tételeket, és itt tud ajánlatot tenni majd.
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz