Könyvek: Judaika

Tételek száma: 12

Munkácsi Ernő: Miniatúraművészet Itália könyvtáraiban. Héber kódexek. Bp., é. n., Országos Magyar Zsidó Múzeum. Hiányzó gerincű, részben elváló papírkötésben.
17201.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szentírás a család és az iskola részére. III. kötet. A prófétiai könyvek utóbbi része Benedek Kata rajzaival. Szerk:: Dr. Frenkel Bernát. Szerkesztői kiadás. Bp.,é.n., Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17202.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Szentírás a család és az iskola részére. IV. kötet. A prófétiai könyvek utóbbi része Benedek Kata rajzaival. Szerk:: Dr. Frenkel Bernát. Szerkesztői kiadás. Bp.,é.n., Globus. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
17203.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17204.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Nordau, Max: Doktor Kohn. Dráma négy felvonásban. Kolozsvár, 1920, Erdélyi Zsidó Kiadótársaság Rt. Sérült papírkötésben.
17205.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Allerhand, Jacob: A zsidóság története. Az első szentély pusztulásától a Talmud lezárásáig bibliai bevezetéssel. Fordítottaa: Lichtmann Tamás. Bp., 1988, MIOK. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17206.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vihar Béla (szerk.) Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből 1941-1945. Bp., (1945), Hechaluc. Kiadói papír kötésben, foltos, viseltes borítóval, nyomdahibás, 17-32. oldalak rossz helyre vannak bekötve (48-49.), egy lap (47/48.) sérült, szakadt, egy része a következő oldalra ragadt.
17207.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.
17208.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Zalai Szalay László: Arany város Jeruzsálem. Bp., é. n., Fővárosi Nyomda. Sérült gerincű félvászon kötésben.
17209.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Miért ölte meg Káin Ábelt. Zsidó viccek. Bp., 1988.
17210.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17211.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17212.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft