Hajózás, Balaton

Tételek száma: 12

The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner Mauretania. Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of Engineering, 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.   Mladiáta János (1880-1957) hajóépítő, haditengerész tulajdonosi névbélyegzőjével./  Half-leather-binding, with worn cover, but the other things are okay. With lot of black-and-white photographs, in English language. With the owner stamp János Mladiáta (1880-1957) hungarian (1880-1957) shipbuilding engineer, navy officer.
12445.

The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner "Mauretania." Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of "Engineering, " 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Mladiáta János (1880-1957) hajóépítő, haditengerész tulajdonosi névbélyegzőjével./ Half-leather-binding, with worn cover, but the other things are okay. With lot of black-and-white photographs, in English language. With the owner stamp János Mladiáta (1880-1957) hungarian (1880-1957) shipbuilding engineer, navy officer.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1928-1930 Vegyes nyomtatvány tétel, 3 db:  1928 Képes Pesti Hírlap 2 száma, 1928. jan., és feb. A címlapokon Balatonnal kapcsolatos fotókkal. Az egyiken szakadással.  1930 Természettudományi Közlöny. 1930. feb. száma. Benne Kéz Andor: A hó c. írásnál egy Balatonnal kapcsolatos fotóval.
12446.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1868 Első Magyar gőzhajó társulat fuvarlevél
12447.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1914 A Siófok Balatonfürdő Rt. igazgatóságának és felügyelő-bizottságának jelentése valamint XXI. zárszámadása az 1913. üzletévről, Nyomtatott Kertész Józsefnél
12448.

1914 A "Siófok" Balatonfürdő Rt. igazgatóságának és felügyelő-bizottságának jelentése valamint XXI. zárszámadása az 1913. üzletévről, Nyomtatott Kertész Józsefnél

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1842 DSG gőzhajó társulat fuvarlevél
12449.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1941 Újpesti Ganz hajógyár az Ungvár hajó vízre bocsájtása. Pecséttel jelzett fotó 24x18 cm
12450.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Balatonfüred, hajógyár halászmotoros építése. Kotnyek Antal (1921-1990) budapesti fotóriporter hagyatékából 18x24 cm
12451.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1923 Balaton, A Balatoni Szövetség hivatalos értesítője. XXV. évf. 5-6. száma. Sok képpel és hirdetéssel
12452.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1923 Balaton, A Balatoni Szövetség hivatalos értesítője. XXV. évf. 3-4. száma. Sok képpel és hirdetéssel. Kis beszakadás
12453.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Ritka!
12454.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
26
3 db Balaton témájú könyv. Balatoni ízek. Panoráma útikönyv. Corvina útikönyv.
12455.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Paget-Tomlinson, Smith: Ships. Liverpool, 1966. 50p.
12456.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft