Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 225

A magyar kereskedő könyve I-IV. kötet. Szerk.: Dr. Schack Béla. A kereskedelmi tudnivalók enciklopédiája. Kereskedők, pénzintézeti tisztviselők, iparosok, bírák, ügyvédek és hivatalnokok számára.  I.: Kereskedelmi alapismeretek. II.: A kereskedelmi üzletvitel. III.: Az értéküzlet. IV.: Az árúüzlet.   Bp., 1907-1911, Révai. Gazdag képanyaggal, térképekkel, ábrákkal, grafikonokkal, táblázatokkal, mintaszámításokkal illusztrálva.  Kiadói dúsan aranyozott, festett, zöld egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
17346.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Faludy György: Versek. Bp.,2001, Magyar Világ. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Faludy György (1910-2006.) által dedikált.
17347.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. I-III. kötet. I.: Egészség, lakás, ruházkodás. II.: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. III. kötet: A család gazdasági élete, háztartás, a konyha, a család élelmezése. Házi állatok, kertészet, kézimunka, házi ipar.   Bp., 1909-1911, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.  Mindhárom kötetben számos színes tábla, szövegközti illusztrációk és melléklet. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, az I. kötet gerince hiányos, a kötése sérült, az elülső borító elvált a könyvtesttől, a 3.,14.,33. oldalaknál a könyvtest szétvált, az I. kötetből a Basch Árpád illusztrációk hiányoznak. a II. kötet gerince sérült, a borítók kissé kopottak.
17348.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Új idők lexikona 1.-24. kötet. (12 kötetben.) Komplett!, Bp., 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, 19-20. kötetből egy lap kijár, a 23-24. kötet borítója kopott, az elülső szennylap, és előzéklap kijár, a kötése javított.
17349.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
A magyar legújabb kor lexikona. Szerk.: Tátky Zoltán - Strazimir Oszkár. Bp., 1932, Magyar legújabb kor lexikona kiadása. Kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
17350.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bölöni György: Az igazi Ady. Bp.,1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17351.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Monok István: Kincsek a nemzet könyvtárából. Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17352.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szerb Antal: Gondolatok a könyvtárban. Sajtó alá rendezte és a bevezető tanulmányt írta: Kardos László. Bp.,1946, Révai. Kiadói félvászon-kötés, a sarkain kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
17353.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-II. kötet. Bp., 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, a II. kötet néhány lapszélén folttal, a III. kötet hiányzik. Első kiadás.
17354.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bözödi György: Székely bánja. Bp.,(1939), Mefhosz. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadozott borítóval.
17355.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17356.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Verne Gyula: Utazás a Holdba. Kilencvenhét óra és husz perc alatt. Fordította Gaal Mózes. Bp., 1916, Franklin-Társulat, 280 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen és a borítón kis kopásnyomokkal, laza fűzéssel.
17357.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft